statystyki

Syria gotowa współpracować z międzynarodową koalicją walczącą z IS

28.03.2016, 17:49; Aktualizacja: 28.03.2016, 17:49
Syria wyraża gotowość uczestniczenia w działaniach międzynarodowej koalicji walczącej z terrorystami

Syria wyraża gotowość uczestniczenia w działaniach międzynarodowej koalicji walczącej z terrorystamiźródło: PAP

Syria wyraża gotowość uczestniczenia w działaniach międzynarodowej koalicji walczącej z terrorystami, ale pod warunkiem, że USA zmienią swoje postępowanie wobec władz w Damaszku - zapowiedział w poniedziałek syryjski ambasador przy ONZ Baszar Dżafari.

Reklama


Reklama


"Międzynarodowa koalicja (dowodzona przez USA) nie osiągnęła sukcesów w Syrii, ponieważ nie koordynowała działań z władzami. Natomiast Rosja odniosła zwycięstwa, ponieważ współpracowała z nami" - argumentował Baszari podczas wywiadu dla jednej z libańskich telewizji.

"Opowiadamy się za stworzeniem międzynarodowej koalicji przeciwko terroryzmowi, ale współpracującej z syryjskim rządem. Nie będziemy przeciwstawiać się współpracy z Ameryką, jeśli będą z nami koordynować działania" - podkreślał Dżafari.

Siły dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji bombardują od dłuższego czasu pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku. W nalotach uczestniczą m.in. maszyny z Wielkiej Brytanii i państw arabskich znad Zatoki Perskiej.

Przedstawiciel władz w Damaszku reprezentuje swój kraj podczas toczących się w Genewie rozmów pokojowych z opozycją. Rozmowy niebezpośrednie prowadzi specjalny wysłannik ONZ Staffan de Mistura. W zeszłym tygodniu zapowiedział, że kolejna runda rozmów rozpocznie się 9 kwietnia.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama