statystyki

"FAZ" o wizycie Steinmeiera w Moskwie: "Wielkoduszny cynizm" Ławrowa

24.03.2016, 11:35; Aktualizacja: 24.03.2016, 11:35
"FAZ" o wizycie Steinmeiera w Moskwie: "Wielkoduszny cynizm" Ławrowa

"FAZ" o wizycie Steinmeiera w Moskwie: "Wielkoduszny cynizm" Ławrowaźródło: Bloomberg

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w opublikowanym w czwartek komentarzu odnoszącym się do wizyty ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Moskwie zarzuca szefowi dyplomacji Rosji "wielkoduszny cynizm".

Reklama


Reklama


Autor komentarza zaznacza, że w obliczu niedawnych zamachów w Brukseli wezwania obu ministrów, Steinmeiera i Ławrowa, do wspólnej walki z terroryzmem są jak najbardziej na miejscu. Komentator dodaje, że Rosja jest krajem o "największej liczbie niewinnych ofiar zabitych przez islamskich terrorystów".

"Zbrodnie islamistów nie usprawiedliwiają jednak ani rosyjskiej interwencji na Ukrainie, ani też rosnącej agresywności w polityce zagranicznej Kremla" - pisze komentator.

"Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas wizyty Steinmeiera w Moskwie z wielkodusznym cynizmem wyjaśnił, o co reżimowi w Moskwie w rzeczywistości chodzi: w obliczu terroryzmu Europejczycy powinni porzucić +geopolityczne i ideologiczne gierki+" - czytamy w "FAZ".

"Innymi słowy: powinni zrezygnować z Ukrainy i wreszcie przestać mówić o demokracji i prawach człowieka" - konkluduje Reinhold Veser na łamach "FAZ".

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama