statystyki

Największej bomby belgijscy zamachowcy nie wzięli na lotnisko - nie zmieściła się do taksówki

23.03.2016, 21:34; Aktualizacja: 23.03.2016, 21:34
Belgia w żałobie po zamachach w Brukseli

Belgia w żałobie po zamachach w Brukseliźródło: PAP

Nieporozumienie z operatorką radio taxi zapobiegło o wiele większej masakrze we wtorek na lotnisku w Brukseli - podała w środę bulwarówka "La Derniere Heure", twierdząc, że korporacja przysłała za małą taksówkę i terroryści jedną bombę musieli zostawić w domu.

Reklama


Reklama


Powołując się na bliżej niezidentyfikowane źródła belgijska gazeta napisała, że trzej zamachowcy zamówili w radio taxi minivana, zapowiadając, że będą mieli ze sobą dużo bagaży. Okazało się jednak, że pod ich dom w dzielnicy Schaerbeek na północy Brukseli przyjechał zwykły samochód osobowy.

Do bagażnika taksówki nie zmieściły się wszystkie cztery walizki terrorystów, dlatego jedną musieli zostawić w domu.

Policja uważa, że właśnie w walizkach ukryte były bomby wypełnione m.in. gwoźdźmi i śrubami, które terroryści zdetonowali w hali odpraw brukselskiego lotniska, zabijając 12 osób. Eksplodowały dwie z nich. Walizka umieszczona na wózku trzeciego terrorysty nie wybuchła, a on sam opuścił lotnisko po zamachach i jest teraz poszukiwany przez policję.

Pozostawiona w domu w dzielnicy Schaerbeek walizka była największa ze wszystkich czterech przygotowanych przez terrorystów, stąd - uważa "DH" - mogła spowodować o wiele więcej ofiar śmiertelnych i strat niż dwie bomby, które eksplodowały.

"Co by się stało, gdyby wszystkie ładunki wybuchowe znalezione w dzielnicy Schaerbeek zostały zabrane na lotnisko w Zaventem?" - pyta retorycznie gazeta.

Policja w żaden sposób nie skomentowała tych doniesień.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • Paranoja ...(2016-03-24 10:17) Odpowiedz 00

    ... informacyjna trwa w najlepsze. Jedni piszą, że największa bomba na lotnisku nie wybuchła, a inni że nie została dowieziona , bo nie zmieściła się do taksówki.

  • o(2016-03-24 09:31) Odpowiedz 00

    martwią się w UE o Polske, a pod nosem nie mogą poradzić sobie z problemem

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama