statystyki

Szydło: Trzeba skończyć z terroryzmem w Europie. Europejczycy nie mogą się bać

23.03.2016, 15:30; Aktualizacja: 23.03.2016, 15:32
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP

Europa dzisiaj musi zjednoczyć się w skutecznej walce przeciwko terroryzmowi. Trzeba skończyć z terroryzmem w Europie. Europejczycy nie mogą się bać – powiedziała w środę premier Beata Szydło.

Reklama


Reklama


Szefowa rządu w środę w ambasadzie Belgii w Warszawie wpisała się do księgi kondolencyjnej wyłożonej tam po zamachach, do których doszło we wtorek w stolicy tego kraju, Brukseli. Premier Szydło złożyła też przed ambasadą bukiet biało-czerwonych tulipanów.

"Przede wszystkim Europa dzisiaj musi zjednoczyć się w skutecznej walce przeciwko terroryzmowi. Trzeba powiedzieć "dość", trzeba zacząć skutecznie działać, ponieważ terroryści zaczynają coraz bardziej bezkarnie poczynać sobie w Europie” – oświadczyła szefowa rządu w wypowiedzi przed belgijska ambasadą.

Jak mówiła, w każdej chwili może dojść do kolejnych ataków terrorystycznych i Europa musi się temu „zdecydowanie, mocno i jasno przeciwstawić". "Trzeba w tej chwili przede wszystkim zjednoczyć się we wspólnym poszukiwaniu skutecznych środków, które pozwolą nam przeciwstawić się tej pladze, która zaczyna trawić coraz bardziej Europę" – mówiła premier.

"Trzeba skończyć z terroryzmem w Europie. Nie możemy się bać. Europa, Europejczycy nie mogą się bać. Dzisiaj musimy przede wszystkim pamiętać o tych, którzy zginęli, którzy ucierpieli, ale w mojej opinii, od dzisiejszego dnia trzeba rozpocząć bardzo poważną rozmowę o tym, jakie skuteczne środki trzeba przedsięwziąć, żeby skończyć z terroryzmem w Europie” – powiedziała Szydło.

Premier podkreśliła, że przyszła do belgijskiej ambasady, by wpisać się do wyłożonej w niej księgi kondolencyjnej oraz złożyć kwiaty, bo „gesty są bardzo ważne”. Jak dodała, bardzo ważne jest, by pamiętać o ofiarach, „o tych, którzy ucierpieli w tym barbarzyńskim ataku terrorystycznym".

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • gonzo(2016-03-23 20:01) Odpowiedz 79

  Polska Tchatcher! Szkoda, że sterowana!

 • EU(2016-03-23 15:53) Odpowiedz 47

  Myśl przewodnia godna naszej premier Beaty Szydło.

 • obywatel x(2016-03-23 17:04) Odpowiedz 48

  Hahaha,czy ona wie że kampania wyborcza się skończyła..? :D No ale zawsze miło posłuchać jak to "powinno być" i co "trzeba zrobić żeby było dobrze" bo trudno się z tym nie zgodzić.. Szkoda że to tylko puste frazesy..

 • PiSdusia.(2016-03-23 21:17) Odpowiedz 16

  Jestem za a szczegulnie z teroryzmem PiS owskim.

 • ue(2016-03-24 20:28) Odpowiedz 10

  Puste słowa, pobożne życzenia! Nic od pani premier nie zależy!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama