statystyki

Ziobro ostrzega Trybunał Konstytucyjny. „Musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi”

23.03.2016, 12:46; Aktualizacja: 23.03.2016, 12:47
 „TK musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi”

„TK musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi”źródło: Materiały Prasowe

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w rozmowie dla Polskiego Radia krytykuje pracę Trybunału Konstytucyjnego. „ Jeśli sędziowie będą chcieli rozpatrywać ustawy zgodnie ze swoim poprzednim sposobem działania, to będzie to złamaniem prawa i będą musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi”- mówił Ziobro.

Reklama


Reklama


- To by znaczyło, że Trybunał na nowo uchwalił ustawę, której już nie ma. Poprzednia ustawa została uchylona przez ustawodawcę, ale jej nie ma. Trybunał nie może uchwalić jej od nowa, gdyż uchwalać ustawy mogą tylko Sejm, Senat i prezydent, zatem to jest oczywiste nadużycie i złamanie polskiej konstytucji– podkreślał Zbigniew Ziobro.

Zwrócił też uwagę na pracę prezesa TK, Andrzeja Rzeplińskiego. Mówił o nim, jako o osobie „niestabilnej emocjonalnie, która opowiada teorie spiskowe, że ktoś chce go zamordować”.

Czytaj więcej: Polskieradio.pl

Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Reklama

 • Inspektor Pracy(2016-03-23 19:19) Odpowiedz 235

  ........a gdież ten Rzeplinski sprawiedliwy i Konstytucyjny był jak nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tym z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Czy to jest co orzekł TK w tych kwestiach Konstytucyjne,czyz to nie zakazany Konstytucją RP wyzysk aby się przypodobać byłemu Ćpunowi z Maciu Piciu.

 • Mateusz Kijowski- KOD i KODPP pelne rece ROBOTY !!(2016-03-23 14:42) Odpowiedz 2211

  Zalegle sprawy rozpatrzy nowy TK ! A to, Koniec z Trybunalem nieKonstytucwyjnym !

 • obserwator(2016-03-23 20:06) Odpowiedz 1816

  Ziobro załatwił fuchę żonie, teraz może zacząć igrzyska! Magister prawa grozi profesorom z Trybunału Konstytucyjnego! Czyżby znalazł jakiś gwóźdź do ich trumny?

 • Karl Kautsky(2016-03-23 15:01) Odpowiedz 1619

  TK robi za zgraję bandycką, tak jak zgraja Lenina z Trockim, Dzierżyńskim, Włosorowiczem itd.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Najpierw straszył premier panią B. Szydlo(2016-03-23 15:16) Odpowiedz 1424

  teraz wybrał sobie prezesa TK.. Powinien wrócić„ do I roku prawa na dobrym uniwerytecie.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • TvKB(2016-03-24 12:00) Odpowiedz 70

  Art. 197 Konstytucji, odsyłający bezpośrednio do obowiązującej ustawy o TK z 22.12.2015, należałoby traktować jako lex specialis, czyli jako specjalny przepis prawa ustanowiony dla TK, wyłączający stosowanie wszystkich innych przepisów stojących w przeciwieństwie do niego, zgodnie z zasadą „lex specialis derogat legi generali”. Ustawodawca w przekonaniu, że stosowanie tej zasady interpretacji prawa, podobnie jak “nemo iudex in causa sua”, to dla każdego prawnika oczywistość, a “clara non sunt interpretanda”.

 • Toro(2016-03-24 23:47) Odpowiedz 32

  To zaprzeczenie powiedzenia "Uczeń przerósł mistrza". Teraz za PIS jest "Uczeń załatwił mistrza". Zbyszek zawsze był ambitny.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama