statystyki

Sondaż: 49 proc. Brytyjczyków za Brexitem, przeciwko 47 proc.

15.03.2016, 11:45
Wtorkowym sondażem "The Daily Telegraph" rozpoczyna serię badań nad preferencjami Brytyjczyków w sprawie wyjścia, bądź pozostania w Unii Europejskiej.

Wtorkowym sondażem "The Daily Telegraph" rozpoczyna serię badań nad preferencjami Brytyjczyków w sprawie wyjścia, bądź pozostania w Unii Europejskiej.źródło: ShutterStock

Poparcie Brytyjczyków dla tzw. Brexitu, czyli wyjścia W.Brytanii z Unii Europejskiej wynosi 49 proc,, a 47 procent jest mu przeciwnych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu ORB dla dziennika "The Daily Telegraph".

Reklama


Reklama


Wśró 823 osób ankietowanych telefonicznie w dniach 11-14 marca 4 procent nie opowiedziało się za żadną z opcji.

Według sondażu ORB wśród osób, które były pewne udziału w czerwcowym referendum w sprawie opuszczenia UE przez Wielką Brytanię, za Brexitem opowiedziało się już 52 proc., a 45 proc. było przeciwnych; 3 procent było niezdecydowanych.

Wtorkowym sondażem "The Daily Telegraph" rozpoczyna serię badań nad preferencjami Brytyjczyków w sprawie wyjścia, bądź pozostania w Unii Europejskiej.

Po zawarciu na niedawnym szczycie w Brukseli porozumienia na temat zmiany zasad członkostwa w UE, Cameron ogłosił, że referendum w sprawie dalszego uczestnictwa w projekcie europejskim odbędzie się 23 czerwca. Powtórzył, że Wielka Brytania "będzie silniejsza, bezpieczniejsza i dostatniejsza w zreformowanej Unii Europejskiej".

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • Donosicielom na pohybel(2016-03-15 12:09) Odpowiedz 61

    Mają własna mocna walute , dobrą gospodarką, mniej donosicieli do KE i RE.Trzymam kciuki.

  • Głos Alika z Zaświatów(2016-03-15 12:03) Odpowiedz 17

    Fakty są takie, że kraje starej Unii dotąd dopłacały do takich Krajów jak Polska. Widząc w Parlamencie takich gości jak Korwin Mikke, widząc atak na państwo prawa prowadzony przez PiS, Brytyjczycy mogą uznać, że w takiej Unii być nie chcą. Najgorsze jest to, że do elektoratu PiSs ani Korwina nie dociera prosty fakt, że kraje starej Unii mogą sobie po prostu zorganizować "nową" Unię już bez nas.

    Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama