statystyki

Macierewicz: Po Smoleńsku byliśmy pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie

13.03.2016, 09:50; Aktualizacja: 13.03.2016, 09:59
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewiczźródło: PAP

Obecnie terroryzm jest stosowany wobec państw Europy jako narzędzie, używa się - niespotykanego dotąd w dziejach cywilizacji - prowokowania fali emigracji ludności mającej destabilizować kontynent europejski - powiedział w sobotę w Toruniu szef MON Antoni Macierewicz.

Reklama


Reklama


Minister obrony wygłosił wykład podczas Międzynarodowej Konferencji "Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

"Warto pamiętać, że to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa" - mówił Macierewicz

Szef MON, nawiązując do wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego o ludobójstwie katyńskim z 2009 r., powiedział, że "ludobójstwo leży u źródeł obecnej sytuacji w Rosji". Zastrzegł, że nie wskazuje na "jakieś negatywne działania obecnej władzy", ale "narody rosyjskie mają ciągle nałożoną pieczęć milczenia na to co się stało w okresie sowieckim z ich przodkami".

Jak mówił Macierewicz "tylko Polska niepodległa może podnieść pełnym głosem i bez żadnych ograniczeń sprawę ludobójstwa katyńskiego".

"Tak się wydawało jeszcze w roku 2009 r. Już pół roku później dowiedzieliśmy się, że próba podjęcia tej sprawy wywoła reakcję jakiej współczesny świat nie wyobrażał sobie, że może zostać dokonana. Reakcję, która kosztowała całą polską elitę śmierć, po prostu śmierć, którą poniosła polska delegacja lecąca do Katynia nad Smoleńskiem" - podkreślał Macierewicz.

Szef MON mówił, że terroryzm "jest wytworem myśli socjalistyczno-sowieckiej i poza tą myślą w historii świata zachodniego i chrześcijańskiego nie istniał" i "zawsze w myśli sowieckiej, zawsze w myśli socjalistycznej był traktowany jako narzędzie walki".

"Widzimy to znakomicie w historii ostatnich 10 lat. (...) Nie ma wątpliwości, że atak zbrojny na Gruzję był atakiem, który był rozpoczęty najpierw wewnętrzną dywersją wewnątrz Gruzji. Nie ma wątpliwości, że to co się stało nad Smoleńskiem miało na celu pozbawienie Polski przywództwa, które prowadziło nasz naród do niepodległości" - argumentował szef resortu obrony.

Zdaniem Macierewicza kolejnymi takimi krokami były atak na Ukrainę i okupacja najbardziej uprzemysłowionej części tego kraju, zestrzelenie samolotu malezyjskiego i inwazja syryjska.

"Jesteśmy w NATO po to, żeby móc być zdolnym przeciwstawić się, by zyskać czas na odbudowę naszej armii, która musi być na przyszłość głównym ośrodkiem bezpieczeństwa narodowego państwa polskiego" - podkreślił minister.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • boro(2016-03-13 12:16) Odpowiedz 159

    Macierewicz Ty chłopina jesteś głupszy niż ustawa przewiduje ! Oddaj podatnikom pieniądze które państwo Polskie musiało zapłacić za Twoje pomówienia !

  • greg(2016-03-13 20:07) Odpowiedz 114

    Dotychczas Antoni Macierewicz się hamował, jednak trudno powstrzymać naturę. Obecnie wychodzi jego szaleństwo. Byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu, spowodowanego zapewne przez Rosję?! Pół biedy, gdy opowiadał takie brednie będąc w opozycji. Teraz jest ministrem stojącym na czele resortu siłowego! Uderza w Rosję, krytykuje USA za zajmowaniem się naszym TK. Dlaczego takich szkodników usytuowano w rządzie?

  • Jak można już ...(2016-03-13 11:30) Odpowiedz 101

    ... "pełnym głosem i bez ograniczeń" , to dlaczego tak cicho o zbrodniach na Wołyniu ???

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • no tak(2016-03-13 11:15) Odpowiedz 99

    Polacy gdybyście byli normalnym Narodem żadnego Katynia by nie było , wystarczyło uczyć swoich obywateli logicznego myślenia a nie legend o bohaterskich czynach.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • StAAbrA(2016-03-13 10:28) Odpowiedz 83

    Proszę mi zwolnić Tośka - razem z niejakim Solochem ! Nie za gadanie podatnik płaci , tylko za wykonaną robotę .

  • Krytyk oszustów(2016-03-13 12:50) Odpowiedz 78

    Jego wypowiedzi nie grzeszą mądrością. Tak ma. ....................................Kiedyś, b. dawno temu szanowalem tego pana za KOR, ale odkąd wszedł do ekipy J.Kaczyńskiego jakiś diabełek usiadl mu za uchem i dlatego bredzi. Może się zmieni?

  • Obserwator(2016-03-13 14:18) Odpowiedz 78

    Panie ANTONI !!!! Zejdź Pan wreszcie na ziemię i przestań Pan już BREDZIĆ. Najwyższy czas zacząć używać mózgu do realnej oceny rzeczywistości, a nie ciągle tkwić w świecie fantazji !!!!!!!

  • Teraz jesteśmy terroryzowani, czyli(2016-03-13 14:15) Odpowiedz 74

    szantażowani przez Niemcy, które zaangażowały do tego całą Unie i właśnie chcą wciągnąć też NATO. To Niemcy są najgroźniejsi dla Unii i dla pokoju na świecie nie potrafiąc pogodzić się z suwerennością Polski. Zabrać tej małpie brzytwę, dopóki jeszcze jest jako tako, nim będzie za późno.

  • Antoni(2016-03-13 10:36) Odpowiedz 69

    Jak można mówić, że w Smoleńsku Polska została ukarana za mówienie o Katyniu i jednocześnie twierdzić, że się nie oskarża Rosji o żadne negatywne działania? Więcej odwagi panie ministrze! A może to rozszczepienie osobowości?

  • pijarowiec(2016-03-13 12:58) Odpowiedz 57

    Naczelny dowódca wbrew przepisom i logice wziął na pokład maszyny za dużo dowódców i generała mówiącego że należy lądować zrozpaczonej załodze w gęstej mgle wbrew wszystkim przepisom i logice! Wszystko to po to by zadowolić brata choremu na władzę absolutną i samemu przedłużyć kadencję!Ten naczelny wódz który spiepszał w podskokach po katastrofie ze Smoleńska szuka dzisiaj pieniędzy bijąc jakieś medale!

  • Lenin też ... wiecznie żywy (2016-03-13 20:50) Odpowiedz 34

    Teoria spisku i zamachu w-g Macierewicza ... wiecznie żywa.

  • sip(2016-03-13 17:31) Odpowiedz 11

    KTO LUB CO TO JEST ???????????