statystyki

Komisja Europejska wróci do dyskusji o praworządności w Polsce

11.03.2016, 13:09; Aktualizacja: 11.03.2016, 13:09
Komisja Europejska wróci do dyskusji o praworządności w Polsce

Komisja Europejska wróci do dyskusji o praworządności w Polsceźródło: ShutterStock

Komisja Europejska wróci do dyskusji o praworządności w Polsce po Świętach Wielkanocnych - poinformował w piątek rzecznik KE Margaritis Schinas.

Reklama


Reklama


"Wiemy, że dziś Komisja Wenecka ma wydać opinię dotyczącą Polski. Prowadzimy dialog z polskimi władzami na temat praworządności. Przyjęliśmy także do wiadomości wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Komisja wróci do tej sprawy po Świętach Wielkanocnych, na podstawie wszystkich dostępnych informacji oraz trwającego dialogu z polskimi władzami" - powiedział rzecznik.

W styczniu KE rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony praworządności, a bezpośrednim powodem tej decyzji było - jak wyjaśniała - nieprzestrzeganie wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Początkowo zapowiadano, że do dyskusji na ten temat KE wróci w połowie marca.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • kobieta sukcesu(2016-03-11 13:39) Odpowiedz 90

    To że Merkel złamała ustalenia Schengen i konwencji lizbońskiej to wiemy wszyscy. Ale Niemcy twierdzą też, że Merkel złamała niemiecką konstytucję i odpowiednia skarga (podpisana przez 22 tys. obywateli) została złożona w niemieckim trybunale konstytucyjnym (Bundesverfassungsgericht):- einprozent.de/verfassungsbeschwerde- kurz.pdf ----- i co KE na łamamnie praw w Niemczech ?

  • windykator(2016-03-11 13:48) Odpowiedz 70

    DO @ kobieta sukcesu-----Kilka dni temu trybunał odmówił zajęcia się tą sprawą, nie podając powodów (uzasadnienia) swojej odmowy. ----Dziennikarze mainstreamowych niemieckich mediów nie mieli widać czasu przyjrzeć się tej sprawie, zajęci pisaniem traktatów o tym jak to strasznie łamana jest demokracja w Polsce --------Informacje o tym przeszły tylko przez nieliczne serwisy informacyjne na internecie: info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-gaertner/bundesverfassungsgericht-buerstet-klage-gegen-die-fluechtlingspolitik-von-angela-merkel-ab.html Niemiecki Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek bez uzasadnienia

  • Świat nie może zrozumieć sytuacji w Polsce,(2016-03-11 16:19) Odpowiedz 31

    bo w samej Polsce nie nazywa się po imieniu tego, co tu się dzieje. A dzieje się wojna pomiędzy Polakami a ubecką rzydobolszewią i jej przychówkiem. Już są nowi rzydobolszewicy, jak np. Łączewski, który chce wsadzić do więzienia byłego szefa CBA. Linia rodziny Łączewskich zaczyna się w 1944 roku, podobnie jak Schetyny, Tuley, czy Hermelińskiego, który stoi na czele najważniejszego dla polskiej demokracji organu, czyli PKW! To wszystko rzydowska kacapia przywieziona tu na czołgach, ich ojcowie wymordowali dziesiątki tysięcy walczących z sowietami polskich żołnierzy! A hycle na tej stronce cenzurują słowo rzyt pisane ortograficznie. To tacy okupanci mają nas w garści, rzydoniemieccy!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama