statystyki

MSZ: Przyjmujemy do wiadomości decyzję Komisji Weneckiej

03.03.2016, 16:06
MSZ: Przyjmujemy do wiadomości decyzję Komisji Weneckiej

MSZ: Przyjmujemy do wiadomości decyzję Komisji Weneckiej źródło: PAP

Przyjmujemy do wiadomości decyzję Komisji Weneckiej - powiedział w czwartek wiceszef dyplomacji Aleksander Stępkowski. Zwrócił uwagę, że decyzja prezydium KW, iż Komisja nie odłoży przyjęcia opinii na temat zmian w ustawie o TK w Polsce, nie była jednogłośna.

Reklama


Reklama


Biuro Komisji Weneckiej poinformowało w czwartek na stronie internetowej, że uchwalenie opinii ws. zmian dot. polskiego Trybunału Konstytucyjnego nastąpi na najbliższej sesji plenarnej KW, w dniach 11-12 marca.

"Nie pozostaje nam nic innego, jak przyjąć do wiadomości decyzję prezydium Komisji Weneckiej. Komisja jest niezależnym organem, a my tę niezależność szanujemy" - powiedział wiceminister spraw zagranicznych.

"Warto podkreślić okoliczność, że ta decyzja jednak nie była jednogłośna. Jednak wątpliwości w gronie prezydium istniały" - dodał.

Przełożenia terminu wydania opinii przez Komisję Wenecką w sprawie zmian dotyczących TK chciało polskie MSZ. Z taką propozycją zwrócił się w środę do sekretarza generalnego Rady Europy Aleksander Stępkowski.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • osmiorniczka(2016-03-03 17:28) Odpowiedz 40

    Komisja jest niezależnym organem a Polska jest niezależnym państwem i to nie teoretycznie tylko praktycznie

  • Najdelikatniej mówiąc , jak tylko mozna (2016-03-03 18:41) Odpowiedz 03

    Neo-BOLSZEWKI z PIS ... " WAM KURY SZCZAC PROWADZAC , A NIE POLTYKĘ ROBIĆ "

  • amer(2016-03-04 16:42) Odpowiedz 00

    Pytam sie Komisji Weneckiej .... jak w ciagu miesiaca mogla posiasc wiedze o naszej konstytucji ...nie znajac jezyka polskiego....I nie znajac naszej Konstytucji.. .......po 2 dniach. Pobytu w Polsce......to prawdziwi geniusze....nasi konstytualisci ktorzy maja prawo wypowiadania sie na temat konstytucji ..........osiagaja to po kilkudziesiecu latach stazu -pracujac bezposrednio dla tej instytucji.....a tu prosze ,........wynik byl znany zaraz po 2 tygodniach!!!!!! Jak mozna zaufac K Weneckiej ...ktora nie chciala miec wiecej czasu na przeanalizowanie tej sytuacj....a tego czasu na zapoznanie miala bardzo malo.... To widac I slychac ze ta instytucja TW nie zmierza do rozwiazania problemu wrecz przeciwnie ...ktos na nia naciska z gory EU.... do opini po ich mysli..... Mleko sie rozlalo.....przyjac opinie jaka jest...a do K W odniesc sie negatynie ...a nawet ostrzec inne panstwa by z niej nie korzystaly...gdyz sa uzaleznione , nie lojalne, niewiarygodne....dac jak najgorsza opinie... Konsekwencje poniesiemy I rada jest taka zeby juz nie jezdzic do EU na pouczenia ...I bicia po twarzy jak mafia przez Junckera......napisac note ...ze nie mamy czasu zajmowac sie ta nasza sprawa w EU....ze bedziemy od tej pory takie problemy rozwiazywac wewntatz Polski.....I nie ....dziekowac ....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama