statystyki

Demonstracja KOD-u: Uczestnicy ze zdjęciami Wałęsy i naklejkami "Jestem Bolkiem"

27.02.2016, 15:59; Aktualizacja: 27.02.2016, 16:16
Komitet Obrony Demokracji

Marsz pod hasłem "My, Naród" zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji, PAP/Marcin Obaraźródło: PAP

Demonstracja Komitetu Obrony Demokracji dotarła na plac Piłsudskiego w Warszawie. Jej uczestnicy uważają, że demokracja w Polsce jest zagrożona. Chcą też wyrazić poparcie dla Lecha Wałęsy.

Reklama


Reklama


Sympatycy KOD-u zebrali się na błoniach Stadionu Narodowego, skąd przeszli przez centrum miasta na plac Piłsudskiego. Manifestacja odbywa się pod hasłem "My, Naród", a w jej trakcie zbierane są podpisy pod nowym projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

W przemówieniu rozpoczynającym demonstrację lider KOD Mateusz Kijowski powiedział, że jej uczestnicy spotkali się, aby pokazać siłę narodu. "Przyszliśmy pokazać, że najważniejsze wartości to wolność i demokracja, a na ich straży stoi konstytucja" - powiedział Kijowski.

W marszu wzięli też udział także liderzy ugrupowań opozycyjnych, w tym Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej i Ryszard Petru z Nowoczesnej. Schetyna mówił, że wraz z innymi przybył na marsz, by bronić dobrego imienia Lecha Wałęsy. "Przyjechaliśmy żeby pokazać, że na początku wszystko zaczęło się w Polsce, że symboliczne zdjęcie Lecha Wałęsy na bramie Stoczni Gdańskiej rozpoczęło upadek systemu komunistycznego. Pamiętajmy o tym i niech świat o tym pamięta" - powiedział Schetyna.

Ryszard Petru mówił, że trzeba wywierać społeczną presję na prezydenta oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Musimy go zmusić do tego, żeby przyjął ślubowanie od sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a na Jarosławie Kaczyńskim musimy wymusić, żeby skorygowali to, co napsuli w parlamencie" - powiedział Petru. Dodał, że w przyszłości trzeba będzie "posprzątać" po obecnych władzach, ale zanim to się stanie, opozycję czeka bardzo długi marsz, w którym musi być razem.

Zdaniem niektórych uczestników manifestacji, dowodem na zagrożenie demokracji jest między innymi ujawnienie dokumentów świadczących, że Lech Wałęsa współpracował z tajnymi służbami PRL. Wielu uczestników marszu ma maski z podobizną byłego prezydenta. Niektórzy mają przyczepione naklejki z hasłem „Jestem Bolkiem”. Zgromadzeni trzymają flagi polskie i unijne. Są także antyrządowe transparenty. Demonstracja ma się zakończyć po godzinie 17.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Wszystko jasne(2016-02-27 16:12) Odpowiedz 455

    "Bolek" to nazwa współpracownika i donosiciela slużb SB. Jeżeli te kreatury w ludzkiej skórze tą nazwę sobie przyswajają.,to świadczy o demoralizacji tego środowiska. Dla nich SB cz TW to codzienność. Wszystko więc jasne, Żadnego szacunku od uczciwych Polaków nie mogą więc oczekiwać.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • 'wyśmiewanie się z ofiar SB-cji'(2016-02-27 16:24) Odpowiedz 424

    To jest profanacja i wyśmiewanie się z ofiar Bolka i ofiar innych TW. Tylko kanalie są do tego zdolne, by chwali się pseudonimami agentów i kapusiów.

  • drwal(2016-02-27 16:35) Odpowiedz 375

    Komitet Obrony Donosicieli. Wstyd i hańba jak stąd do Władywostoku.

  • świry UB-eckie(2016-02-27 18:01) Odpowiedz 365

    stare pryki z MO, ZOMO, ORMO

  • Bert(2016-02-27 18:34) Odpowiedz 263

    KOD z alimenciarzem na czele wstawiający się za mataczącym jak ostatni doliniarz Bolkiem można śmiało zdefiniować jako :KOMITET OBRONY DRAŃSTWA

  • Faktycznie, to bolki.(2016-02-27 18:36) Odpowiedz 253

    Wiedzieliśmy o tym, ale miło jak gnidy same się przyznają. Teraz wystarczy je tylko rozdeptać.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • oko(2016-02-27 19:52) Odpowiedz 242

    czyli sami kapusie

  • normalny(2016-02-27 18:22) Odpowiedz 214

    jeszcze parę lat temu śmiali i wstydzili się za: nie chcem ale muszem" a dzisiaj wielcy obrońcy

  • Mark(2016-02-27 23:24) Odpowiedz 202

    Bolek to świr, grający rolę przygłupa. Gdańsk i okolice wiedziały kto nim jest, ale reszta z 10 mln "S" - na pewno nie !!!. jak niewiele brakowało,że wybrano by uczciwego do końca Andrzeja Gwiazdę? Ale usłużni ludzie "wpływu" z otoczenia wybrali sterowalnego Bolka. Pamiętam do dzisiaj, że z dwóch stron Bolka zasiadali Mazowiecki i Gieremek, aby Bolek nie gadał głupot, jak mówi Ferdynand Kiepski. I tak Bolo plecie jak plótł już na Tweeterze. Raz pisze,że nie dał się złamać, a potem,że nie szkodził kolegom. Mało, nawet ich nie zna. Schyler pracował z nim na wydziale. Nie znał go? A tak wiernie opisywał go dla SB-ka. Bolek to jednak chory człowiek. Po prostu żal mi go. Nigdy nie podał bym mu ręki. To faktycznie bufon, jak twierdzi prof. J.Staniszkis. teraz za to płaci i zapłac i wyższą cenę. Upadek , już nie autorytetu nas z "S", , ale każdego pryncypialnego człowieka zasad.

  • cde(2016-02-27 18:29) Odpowiedz 194

    Volksdojcze , byli ...i będąąą

  • Mark(2016-02-27 23:24) Odpowiedz 151

    Bolek to świr, grający rolę przygłupa. Gdańsk i okolice wiedziały kto nim jest, ale reszta z 10 mln "S" - na pewno nie !!!. jak niewiele brakowało,że wybrano by uczciwego do końca Andrzeja Gwiazdę? Ale usłużni ludzie "wpływu" z otoczenia wybrali sterowalnego Bolka. Pamiętam do dzisiaj, że z dwóch stron Bolka zasiadali Mazowiecki i Gieremek, aby Bolek nie gadał głupot, jak mówi Ferdynand Kiepski. I tak Bolo plecie jak plótł już na Tweeterze. Raz pisze,że nie dał się złamać, a potem,że nie szkodził kolegom. Mało, nawet ich nie zna. Schyler pracował z nim na wydziale. Nie znał go? A tak wiernie opisywał go dla SB-ka. Bolek to jednak chory człowiek. Po prostu żal mi go. Nigdy nie podał bym mu ręki. To faktycznie bufon, jak twierdzi prof. J.Staniszkis. teraz za to płaci i zapłaci wyższą cenę. Upadek , już nie autorytetu nas z "S", , ale każdego pryncypialnego człowieka zasad.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-28 01:10) Odpowiedz 150

    Jestem Bolkiem = Jestem donosicielem. Zacietrzewienie polityczne powoduje zanik zdrowego rozsądku, a twierdzą, że są inteligencją.

  • ZAZB(2016-02-27 23:53) Odpowiedz 140

    Od razu widać, że tylko Sami pokrzywdzeni przez komunistyczne i postkomunistyczne władze, uczestniczą w tym pochodzie i z narażeniem zdrowia albo i życia walczą o demokrację

  • PO(2016-02-27 20:54) Odpowiedz 132

    Niemieckie osły, Wałęsę skrzywdził Kiszczak, a nie PIS

  • spod Czestochowy(2016-02-28 07:34) Odpowiedz 100

    szkoda ze nieśli portretu Kuklinowskiego, tego obrzydliwego zdrajcy co mu Kmicic życie darował pod Częstochową.

  • Prawda was wyzwoli, myslcie bracia !(2016-02-28 10:42) Odpowiedz 90

    Czytajcie slowo Boze. W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

  • taka jest prawda (2016-02-27 19:34) Odpowiedz 724

    No proszę jak się UJAWNILI wpisami ... internetowi UŻYTECZNI ... JANCARZY PIS. Dlaczego Niektórzy są tak ... TĘPI jak TĘPE NOŻE. Co prawda krzywdy specjalnej Nikomu nie zrobią swoim BEŁKOTEM PiS-owskim ... ale irytują swoją TĘPOTĄ. Widać, ze zaczynają już czuć ... "ciepło" pod DOOPAMI

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • ELA(2016-02-28 10:13) Odpowiedz 70

    Czy to jest manifestacja ,która nawołuje do niepłacenia alimentów?Dlaczego ktoś ,kto nie płaci alimentów jest nietykalny,bezkarny?

  • StAAbrA(2016-02-27 21:11) Odpowiedz 66

    To bardzo uczciwe ze strony we the people , że przyznają się do bolkowatości . Tyle tylko , że wszyscy o tym wiedzą . No i tak de facto , to nic się przecież nie zmieniło ; władza jak kradła , tak kradnie nadal , jeśli się nie mylę - więc PO jaką cholerę ten cały cyrk z obroną demokracji ?

  • zofia(2016-02-28 10:23) Odpowiedz 50

    --do @-:))(2016-02-27 22:32)--Syn marnotrawny. Doskonale. Bóg NIE wybacza, jesli nie ma nawrócenia. Nasladujac Chrystusa - człowiek wybacza narwróconemu, a nie ciągle błądzącemu. ......................W razie wątpliwości polecam ks. M. Dziewiecki na YT