statystyki

Magierowski: Prezydent gotów na rozmowy na temat modyfikacji swoich projektów ustaw

27.02.2016, 11:34

"Prezydent kilka razy podkreślał, że jest gotów na rozmowy na temat ewentualnych modyfikacji swoich projektów. Można mówić o trzech projektach prezydenckich. Dwa z nich już trafiły do Sejmu, czyli ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz ustawa o frankowiczach, która – mam nadzieję – wkrótce także trafi do laski marszałkowskiej" - powiedział Magierowski w sobotę w Programie 3 Polskiego Radia.

"We wszystkich tych przypadkach prezydent jest otwarty na rozmowę na temat ewentualnych zmian, poprawek, modyfikacji. (...) To nie jest tak, że to są święte księgi, w których nie wolno nic zmieniać. W zależności od okoliczności, od możliwości finansowych państwa oczywiście tego typu zamiany są możliwe" - dodał.

Źródło:PAP

Reklama

 • Obywatel(2016-02-27 12:39) Odpowiedz 40

  Kłamstwo to grzech. Co znaczy zobaczymy, może...... . Obietnice wyborcze trzeba spełniać. A nie jak się doszło do władzy to się kombinuje. Przekaz przed wyborami był jasny. Obniżenie wieku emerytalnego i basta. A gdzie są mądrale ze związków zawodowych.Przecież wymachiwali porozumieniem z kandydatem na prezydenta choćby w kwestii wieku emerytalnego.

 • Inspektor Pracy(2016-02-27 12:12) Odpowiedz 30

  Zanim dojdzie do obniżenia wieku emerytalnego jakże pożądane i sprawiedliwie społecznie było by ustalenie maksymalnego składkowego stażu pracy który uprawniał by pracownika do przejścia na emeryturę bez względu na wiek.! Czy to będzie 50 lat składkowych (tak, tak chociaż to nie wiarygodne i taki staż jest obecnie możliwy bez prawa do emerytury), czy to będzie 45 lat, czy 40 pozostawmy to mądrości Ustawodawcy ale granica tak przyjętego składkowego stażu pracy powinna być wyznaczona zanim dojdzie do ogólnego obniżenia wieku emerytalnego . Tylko wówczas zachowamy jako społeczeństwo właściwe proporcje poczucia sprawiedliwości społecznej i spełnimy sprawiedliwie oczekiwania tak wielu spracowanych już obywateli. Proszę tym samym Pana o podjęcie stosownych inicjatyw w tym zakresie.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • frajer(2016-02-27 13:10) Odpowiedz 20

  40 lat pracy i taki okres składkowy,to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.Ludzie tacy z tym stażem powinni mieć dobrowolną możliwość przejścia na emeryturę.Dziś są tacy ,że w wieku 55+ z takim stażem są bez żadnych środków do życia,śmietnik zupełny,na łasce rodziny.Wstyd wolna Polsko,a ich wypracowany kapitał kradną agenci po 15,20 latach pracy np.agent Tomek. Takich Tomków w kraju mamy kilka tysięcy .Śmieją się z frajerów którzy przepracowali 40 lat,płacili składki ,a dziś chodzą po śmietnikach .

 • RUKI po SZWAM ... to tez dyskusja (2016-02-27 19:05) Odpowiedz 12

  Czyżby nie wystarczała już Prezydentowi ... "konstruktywna" dyskusja "po zastodolu" z GURU PIS

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama