statystyki

Szmit: Dzisiejsze egzaminy na prawo jazdy są ważne

25.02.2016, 17:11; Aktualizacja: 25.02.2016, 18:03
Dzisiejsze egzaminy na prawo jazdy są ważne. Ci, którzy je zdali będą mogli odebrać dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów

Dzisiejsze egzaminy na prawo jazdy są ważne. Ci, którzy je zdali będą mogli odebrać dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdówźródło: ShutterStock

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit zapewnia o ważności dzisiejszych egzaminów na prawo jazdy. Zdaniem polityka zamieszanie z rozporządzeniami dotyczącymi egzaminów nie wpłynie na postępowanie względem zdających.

Reklama


Reklama


Dzisiejsze egzaminy na prawo jazdy są ważne. Ci, którzy je zdali będą mogli odebrać dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów. Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit poinformował, że zostały wydane dwa rozporządzenia organizujące egzaminy na prawo jazdy i weszły w życie z dniem dzisiejszym.

Wcześniej Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zapewniał, że zamieszanie jest bezprzedmiotowe, gdyż przepisy wskazujące formę egzaminów są opisane w ustawie.

Przyczyną opóźnienia w wydaniu rozporządzeń była konieczność dwukrotnego dostosowania projektów rozporządzeń do zmian wprowadzających system CEPIK 2.0, a następnie do zmian przesuwających wejście w życie przepisów wprowadzających CEPIK 2.0. na przełomie 2015 i 2016 r. Konieczne było przeprowadzenie po raz kolejny wymaganych uzgodnień międzyresortowych. Dodatkowo rozporządzenia wymagały uzyskania kontrasygnaty MSWiA i MON.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • jan(2016-02-25 19:46) Odpowiedz 10

    Kompromitacja ministerstwa infrastruktury i żałosne tłumaczenie: ośrodki nauki jazdy nie przypomniały ministerstwu, że o północy mijał termin wprowadzenia w życie nowego rozporządzenia.Urząd zawinił, ludzie stracili czas, nerwy i pieniądze.

  • Szczyt lenistwa ...(2016-02-26 14:24) Odpowiedz 01

    ... rządowych urzędników !!!

  • nietakmabyć(2016-02-25 21:07) Odpowiedz 00

    Co za bzdury. Za zwalanie na Cepik i pitolenie, że my - pracownicy Wydziałów Komunikacji mamy wymagane przepisy w ustawie i rozporządzenie nam niepotrzebne powinien dostać baty przez plecy i zakaz wykonywania pracy na stanowisku do którego się nie nadaje. Sytuacja wyglądała tak: Nowelizacja z 26 czerwca 2014r. wprowadziła zapis, który ograniczał ważność dotychczasowych rozporządzeń do dnia 24 lutego 2016. Do dnia 20.10.2015 r. powstał projekt rozporządzenia o w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami. Od października nic nie zrobiono. Między wydziałami w całej polsce trwała wymiana innym niż zamieszczony na stronie RCL projektem rozporządzenia. Nikt nie wiedział, ktory projekt wejdzie. Pan Piętka, osobiście odpowiedzialny za ten bajzel nie ma sobie nic do zarzuczenia. Dziś rano wchodzi rozporządzenie zmieniające wszystko. Wczoraj mówiłam ludziom, że do prawka mają dawać fotę z boku, dziś wszystkich musiałam odrzucać, nie mogę zamówić żadnego prawka, gdyż pwpw dające nam oprogramowanie i drukujące wnioski nie miało czasu (rozp. weszło w życie dziś, a ogłoszone bylo o 10 rano) zmienić całego programu Kierowca od podstaw a tym bardziej wydrukować i przesłać nam nowe wnioski. Nie wiem kiedy będzie mozna zamówić jakiekolwiek prawo jazdy, radzę teraz nie gubić dokumentów. Przepisy przez nas byly czytane na kolanie, między obslugą jednej osoby a drugiej. Nie ma czasu na analizowanie, nie ma czasu na przemyślenie, nie ma czasu na zaplanowanie. i to jest właściwie w skrócie opis aktualnie miłosiernie panującego rządu.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama