statystyki

Schetyna: IPN działa na zamówienie

22.02.2016, 08:59
IPN

Schetyna: IPN działa na zamówienieźródło: Materiały Prasowe

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna mówi, że działania IPN w sprawie dokumentów Kiszczaka są odpowiedzią na zamówienie partii rządzącej. Instytut udostępni w południe teczki tajnego współpracownika pseudonim Bolek, dotyczące Lecha Wałęsy. Zgromadził je i przechowywał w domu były szef komunistycznych służb bezpieczeństwa Czesław Kiszczak.

reklama


reklama


Grzegorz Schetyna powiedział w radiowej Trójce, że IPN nie działa w tej sprawie jak placówka naukowa, badająca rzetelność dokumentów. Jego zdaniem, w ciągu dwóch dni nawet najlepszy biegly nie może wydać opinii o prawdziwości takich materiałów. "To teatr absurdu" - ocenił Schetyna. Jego zdaniem, dokumenty powinny zostać rzetelnie zbadane przez kilku ekspertów, w tym grafologa i dopiero wówczas upublicznione, o ile nie zagrażają bezpieczeństwu państwa.

Zgodnie z opinią eksperta-archiwisty, dokumenty są oryginalne. W piątek prokurator rozpoczął oględziny kolejnych akt znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. One też zostaną przekazane do archiwów IPN.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • x(2016-02-22 09:18) Odpowiedz 70

    Grzesiu się najadł grzybków halucynków i bredzi, co zresztą czyni permanentnie. Zapomniał dodać, że Kiszczakowa jest z PiS

  • schetyna jak całe peło ma ość niezgody i(2016-02-22 09:29) Odpowiedz 60

    zawiści w tyłku i jak dostanie ktoś z tych towarzyszy kopniaka to odczuwa cała ekipa.....

  • scgetyna i peło po przegranej są obłąkani i(2016-02-22 09:33) Odpowiedz 40

    żeby byli widoczni robią manewry zaawansowanych towarzyszy.

  • windykator(2016-02-22 11:07) Odpowiedz 40

    "... Jak inteligentni ludzie się czują, broniąc kogoś, kto kręci od rana do wieczora? "Wałęsa stał się maskotką obozu zakłamania ! "--Zybertowicz do Żakowskiego. "Biedni są ci, którzy autorytet mają za prawdę, a nie prawdę za autorytet". Na jaką półkę trafią książki gloryfikujące Wałęsę? ...............Co zrobią ich autorzy?................ Gdzie się skryją?.................... Pod jakim pseudo?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Podobnie ...(2016-02-22 11:57) Odpowiedz 20

    ... jak TK i szereg innych upolitycznionych instytucji w III RP.

  • Agent PIS Kiszczak gromadził dokumenty(2016-02-22 12:49) Odpowiedz 20

    A tak w ogóle Włodarze PRLu byli z PIS i całe życie walczyli z Wałęsą dlatego Wałęsa nie lubi PIS. Ale to przecież wie każdy.......