statystyki

Ukraina: Po rewolucji nadal rządzą oligarchowie

20.02.2016, 13:07; Aktualizacja: 20.02.2016, 13:14

Dwa lata po zwycięstwie rewolucji godności, na Ukrainie nadal rządzą oligarchowie. To oni mają wpływ na decyzje podejmowane przez polityków. Eksperci wskazują, że nowym władzom brak chęci do walki z tym zjawiskiem.

Reklama


Reklama


Wicerektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego Myrosław Marynowycz powiedział Polskiemu Radiu, że tylko wyraźny podział między biznesem a polityką pozwoli wykorzenić korupcję.

Wtedy zmuszeni byliby działać zgodnie z prawem.

Z kolei zdaniem Tarasa Wozniaka z lwowskiego czasopisma "Ji", cała ukraińska elita rządząca jest podporządkowana oligarchom, a w kraju rządzą tak naprawdę oni. "Nam się wydaje, że w parlamencie jest 430 osób, a tak naprawdę reprezentują one oligarchów: Poroszenkę, Achmetowa, Kołomojskiego i kilku innych" - mówi Taras Wozniak.

Eksperci zwracają przy tym uwagę, że wprowadzane reformy powoli niszczą ten system, brak jest jednak radykalnych działań, które pozwoliłyby na szybszą poprawę sytuacji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • lew-andowski (2016-02-20 14:59) Odpowiedz 41

    Po to był Majdan ,żeby towarzystwo jeszcze w szybszym tempie rozkradało kraj. Wzorowym przykładem może być POlska , gdzie jeszcze nie do końca okradziono a ciągle wokół krąży dość spora wataha szakali aby dogryzać kości z POzostałego jeszcze t r u p a materialnego i finansowego. Kto POzostał z tych szakali widać to wyrażnie po stałym i głośnym ujadaniu w kraju jak i za granicą . Czas najwyższy aby te towarzystwo trafiło do miejsc odosobnienia jak też Tworek.

  • Darowane ...(2016-02-20 17:01) Odpowiedz 30

    .... i pożyczone miliony "poszły się walić".

  • Zwykłych ludzi ...(2016-02-20 13:51) Odpowiedz 20

    ... wystawiono tyłem do wiatru. Za ofiary ponoszą odpowiedzialność ci co rządzą.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama