statystyki

Cameron o porozumieniu z Brukselą: Będę rekomendował pozostanie Wielkiej Brytanii w UE

19.02.2016, 23:45
Cameron po negocjacjach w Brukseli

Cameron po negocjacjach w Brukseliźródło: PAP

Premier David Cameron zapowiedział, że będzie rekomendował pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Skomentował w ten sposób porozumienie w sprawie zmiany warunków członkostwa jego kraju we Wspólnocie.

Reklama


Reklama


Kompromis osiągnęli przywódcy 28 państw w drugim dniu szczytu w Brukseli. David Cameron powiedział, że porozumienie oznacza specjalny status Wielkiej Brytanii w Unii. I dodał, że jego kraj nigdy nie będzie częścią europejskiego superpaństwa. Brytyjski premier zapowiedział, że jutro przedstawi szczegóły porozumienia na posiedzeniu rządu, a w poniedziałek ogłosi referendum w którym Brytyjczycy zdecydują, czy chcą pozostać w Unii Europejskiej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Wlk. Brytania...(2016-02-20 08:35) Odpowiedz 10

    Wlk. Brytania chcialaby korzystac w pelni z rynku europejskiego nie ponoszac zadnych kosztow. Tak to kazdy kraj by chcial. Zarowno rabat jak i obecne porozumienie nie nie podobaja mi sie.

  • profet(2016-02-20 07:33) Odpowiedz 00

    Cameron jak Chamberlain. Robi dobrą minę do złej gry. Przydał by się im Churchill który by im wytłumaczył że: "Anglia miała wybór pomiędzy wojną i hańbą. Wybrała hańbę, ale będzie miała wojnę"

  • ekonom(2016-02-20 10:28) Odpowiedz 00

    pokazał, jak należy dbać o interesy własnego państwa

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama