statystyki

Rosyjskie służby chcą zdestabilizować sytuację w Niemczech? Tak podejrzewa rząd Angeli Merkel

19.02.2016, 08:26
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg

Rząd Angeli Merkel podejrzewa, że Rosjanie prowadzą kampanię dezinformacyjną wymierzoną w Niemcy. Jak donosi dziennik "Sueddeutsche Zeitung" sprawą mają zająć się niemieckie służby specjalne.

Reklama


Reklama


 Jak czytamy, rząd Niemiec chce sprawdzić, czy Kreml, wykorzystując swoje służby, stara się wpływać na debatę publiczną w Niemczech. Pojawiły się podejrzenia, że Rosjanie prowadzą kampanię mającą zdestabilizować kraj, a tym samym całą Unię Europejską.

Niemiecki kontrwywiad ma też sprawdzić, czy Kreml stara się współpracować z prawicowymi radykałami w Niemczech. Jak czytamy, taką współpracę widać już we Francji i na Węgrzech. Ilustrując całą sprawę "Sueddeutsche Zeitung" przypomina niedawne zamieszanie wokół dziewczynki rosyjskiego pochodzenia, która zaginęła w Berlinie.

Rosyjskie media przez kilka dni przekonywały, że została ona porwana i zgwałcona przez uchodźców. Doniesienia tego typu wywołały protesty przeciwko imigrantom w niemieckich miastach. Okazało się jednak, że dziewczynka była cała i zdrowa, po prostu uciekła z domu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Przywrócić dawny układ..(2016-02-19 09:22) Odpowiedz 00

    Rosja za pieniądze z eksportu gazu i ropy...... kupuje BMW i Mercedesy i inne niemieckie ewentualnie europejskie towary. I to był dobry sprawdzony system ....Rosjanie na tym oparli swoje dochody więc zburzenie systemu jest dla nich dużym utrudnieniem. Ceny paliw powinny wrócić do akceptowalnego poziomu bo ten teraz jest tak niski jak sztuczny kurs Franka dla kredytobiorcy

  • już widać niczego się nie nauczyli(2016-02-19 11:34) Odpowiedz 00

    Jak zwykle ten naiwny a pazerny zachód zostaje rozgrywany a to przez Stalina i jemu podobnych, teraz zaś przez Putina.

  • Postradamus (dawno to było widać ...)(2016-02-19 12:49) Odpowiedz 00

    We wrześniu 2015 r. pozwoliłam sobie na komentarz do waszego artykułu na tym portalu, cytuję: „[czy stratedzy myślą? ...]: Putin właśnie dozbraja reżim w Syrii, żeby jeszcze więcej uciekinierów zalało Europę. To jest broń biologiczna Putina, która pomoże w destabilizacji i obezwładnianiu UE i NATO. No majstersztyk wprost! I Putin w końcu osiągnie swój cel – rozpad UE i opanowanie jej przez dzikusów. Dodatkowo niedługo Putin przyłączy się do walki z ISIS i wkupi się w szeregi koalicji antyterrorystycznej.”

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama