statystyki

Jarosław Wałęsa o dokumentach gen. Kiszczaka: Ich wartość jest zerowa

17.02.2016, 13:19; Aktualizacja: 17.02.2016, 13:23
IPN

IPNźródło: Materiały Prasowe

Według europosła Jarosława Wałęsy dokumenty generała Czesława Kiszczaka nie mają żadnej wartości. Syn Lecha Wałęsy odniósł się do materiałów zabezpieczonych w domu generała przez IPN, dotyczących m.in. tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek". Według części historyków, tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Bolek" w czasach PRL miał być przywódca "Solidarności". On sam od wielu lat odrzuca te oskarżenia.

Reklama


Reklama


Jarosław Wałęsa uważa, że nie należy przywiązywać do dokumentów Kiszczaka żadnej wagi. "Sam fakt ich odnalezienia o niczym nie świadczy, ponieważ wartość tych dokumentów jest zerowa, wszyscy wiemy o tym, że generał Kiszczak w latach 80-tych manipulował dokumentami przeciwko opozycji" - powiedział europoseł dziennikarzom w Brukseli. "Dla mnie nie ma żadnej wartości to co tam zostało znalezione, nieważne co by to miałoby być" - powiedział Jarosław Wałęsa.

Instytut Pamięci Narodowej twierdzi, że wdowa po szefie komunistycznych służb bezpieczeństwa, za materiały SB zgromadzone przez Czesława Kiszczaka chciała otrzymać 90 tysięcy złotych.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Jak można ....(2016-02-17 14:20) Odpowiedz 161

    ... ocenić wartość materiałów, których się nie widziało ???

  • POmroczność jasna(2016-02-17 14:28) Odpowiedz 153

    zerowa to jest wartość pracy (?) młodego Wałęsy

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-17 14:53) Odpowiedz 153

    Mamy zatem Nowy Autorytet. Nowy Autorytet dlatego jest autorytetem, bo jest synem (nie mogę napisać Starego , bo mogłoby to być uznane za obraźliwe) Ponadczasowego Autorytetu. Opinie Autorytetów powinny być traktowane jako dogmaty, i nie powinny podlegać weryfikacji. Dzięki temu ochronimy ład społeczny i dobro narodu (którym są przede wszystkim Autorytety).

  • Leo(2016-02-17 13:53) Odpowiedz 123

    Czy srebrniki, które otrzymujesz za POwielanie kłamstwa, dają Ci szczęście? Biedny Jarosławie, takiego ojca ja też bym się wstydził.

  • dziadek Franek(2016-02-17 14:14) Odpowiedz 82

    panie Jarosławie mogą to być dokumenty, które zatrzęsą sceną polityczną i szereg dotychczasowych autorytetów zostanie obnażonych".....................................................................................................".....czy jest może kopia akt agenta Stasi - "Oskar" ?

  • "Zerowa"?!(2016-02-17 16:20) Odpowiedz 62

    A skąd ty pajacu o tym wiesz? czytałeś? Ciekawe na ile powiązana była współpracą z komunistycznym mordercą Kiszczakiem, gazeta Adasia Szechtera?

  • Dr Wal(2016-02-17 17:48) Odpowiedz 40

    Wg TW Bolka, Michnika i innych przeciez CzeKiszczk byl czlowiekiem honoru...A o pani Kiszczakowej to nawet wspominac nie warto. Jaroslaw Walesa wjechal do PE na plecach TW Bolka i nawet zerowej wartosci "kompromaty" na TW Bolka to oznaka konca jego kariery.

  • Zatroskany(2016-02-17 18:09) Odpowiedz 30

    Jaruś widziałeś,że wiesz? A jeżeli wiesz to popełniłeś przestępstwo. To też wiesz "mały człowieczku"?

  • ROMANGABRYELCZYK@PL(2016-02-17 21:48) Odpowiedz 10

    ROMANGABRYELCZYK Jasionna 8.99-120.PiąTEK