statystyki

Kryzys migracyjny: Austria wzmacnia ochronę granic

16.02.2016, 22:20
Będą szczegółowe kontrole graniczne na kolejnych austriackich przejściach.

Będą szczegółowe kontrole graniczne na kolejnych austriackich przejściach. źródło: PAP

Będą szczegółowe kontrole graniczne na kolejnych austriackich przejściach. Poinformowała o tym minister spraw wewnętrznych tego kraju Johanna Mikl-Leitner.

Reklama


Reklama


Wprowadzając takie kontrole Austriacy przygotowują się na wzrost liczby imigrantów z południa i wschodu. Dlatego policja pojawi się na przejściach granicznych łączących Austrię z Węgrami, Słowenią i Włochami. Jak tłumaczy austriacka minister spraw wewnętrznych kontrole będą wprowadzane w zależności od sytuacji. Zapewniła, że służby są dobrze przygotowane na wypadek, gdyby doszło do zmiany trasy migracji. I właśnie taka ewentualność sprawiła, że Wiedeń porozumiał się z rządami federalnymi co do tego, że policja powinna być elastyczna. Dlatego opracowano procedury kontrolne dla dwunastu kolejnych przejść.

Do tej pory w większości przypadków kontrole były jedynie wyrywkowe. Teraz szczegółowo będą sprawdzane osoby, samochody i pociągi przekraczające austriacką granicę. Na razie Austriacy nie chcą zdradzić, jak długo potrwa zaostrzony reżim.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama