statystyki

Niemiecka prasa ostrzega przed podziałem w Unii i oskarża Polskę o ignorancję

14.02.2016, 12:45
Komentator gazety podsumowuje, że polskie władze w euforii wyśnionej suwerenności prowadzą kraj na rafę

Komentator gazety podsumowuje, że polskie władze w euforii wyśnionej suwerenności prowadzą kraj na rafęźródło: ShutterStock

Niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" ostrzega przed pogłębiającym się podziałem między zachodem a wschodem Unii Europejskiej. Komentator gazety pisze, że Polska nie dostrzega związanych z tym zagrożeń.

Reklama


Reklama


Gazeta ocenia, że wobec kryzysu migracyjnego w Europie polski rząd zachowuje się podobnie do rosyjskiego, wzmacniając antyzachodnie nastroje we własnym kraju. Jak czytamy, spojrzenie całej wschodniej Europy na Unię zmieniło się. Wspólnota jest jak łódź która nabiera wody. Polska czy Węgry zamiast pomóc ją ratować, wskakują jednak do szalup ratunkowych.

Autor tekstu ostrzega, że ten pogłębiający się podział może mieć katastrofalne skutki. Bo im bardziej wschód będzie odgradzał się od reszty, tym głośniejsze będą głosy, aby pozbyć się tego balastu. Wtedy pod znakiem zapytania postawiony zostanie nie tylko transfer unijnych pieniędzy na wschód.

Komentator gazety podsumowuje, że polskie władze w euforii wyśnionej suwerenności prowadzą kraj na rafę. Jak czytamy, gdyby Władimir Putin miał tylko takich wrogów, to nie potrzebowałby przyjaciół.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-14 13:27) Odpowiedz 203

    Polska jest suwerennym krajem i nie potrzebuje moralnosci europejskich lewakow. To Niemcy, zapraszając islam wywołały kryzys w Europie. Teraz dziwią się, że Europa odwraca się od nich. Ciekawe jak to się skończy? Jedno jest pewne - winni jak zawsze będą Polacy.

  • KALIF(2016-02-14 13:37) Odpowiedz 164

    Polska dała sygnał którego merkel zlekceważyć nie może... wcześniej spotkanie z premier Szydło też za bardzo merkelowej nie wyszło... premier Szydło okazuje się być twardym graczem który wie na czym stoi i w którym kierunku należy podążać... Niema i nie będzie żadnych konkretów i łatwych rozwiązań jednak potomkowie hitlera jeśli liczyli na jakąkolwiek spolegliwość polskich czynników oficjalnych to musieli się srodze zawieść... Nic dziwnego, dotychczasowa praktyka pokazywała jasno, że rolą Polski jest nie tracić okazji aby siedzieć cicho. Mało tego nie słuchać tego co ustalili starsi i mądrzejsi germańskiego chowu..

  • KALIF(2016-02-14 13:35) Odpowiedz 153

    Niemcy niepogodzeni z niezależnością rządu Szydło! SZWABY muszą szybko przywyknąć do tego, że skończył się w Polsce czas służalczych lokaji

  • koko(2016-02-14 14:24) Odpowiedz 153

    " w euforii wyśnionej suwerenności"? dobrze wiedzieć że niemiecka prasa ma Polskę za kraj podległy Niemcom. Możliwe że może czegoś nie zrozumiałam ale na pierwszy rzut oka ja tak to rozumiem.

  • Bert(2016-02-14 22:57) Odpowiedz 101

    FAS rzeczywiście ma nas za półgłówków. Kapitał który realnie płynie z UE do Polski jest o wiele mniejszy niż ten które płynie z Polski na zachód - w postaci, głównie ukrytych zysków i prawie darmowej wykwalifikowanej siły roboczej. A z funduszy UE kto korzysta - zachodnie, głównie niemieckie korporacje w Polsce. Więc drogi FAS przyjmij do wiadomości, że my tu w Polsce w końcu nauczyliśmy się liczyć i swoje bezczelne straszenie jakimś cieniem paktu ribentrop-mołotow zachowaj dla swoich najwyraźniej niedouczonych zstępnych po "waszych matkach i waszych ojcach".

  • Polska prasa ostrzega niemiecką prasę(2016-02-14 14:34) Odpowiedz 102

    że jej w końcu wypakuje! O, nie ma polskiej prasy? To kto do k_wy nędzy będzie ostrzegał te niemieckie gadzinówki? I won z Polski, wy s_skie szpryngeje!

  • A`propos ignorancji, wy gnidy niemieckie,(2016-02-14 17:26) Odpowiedz 70

    co to są "polskie obozy", co? I dlaczego zatrudniały SS. Niemieckie SS! Wy nie jesteście ignorantami, jesteście S_Synami waszych nazimatek i naziojców!

  • Niemcy znowu nas szantażują!(2016-02-14 17:57) Odpowiedz 71

    `Polacy jak lunatycy zmierzają ku rafie`. O, to niemiecki lunatyk znalazł towarzystwo? Dzięki Bogu nie, ani w `39 ani teraz!

  • karol(2016-02-14 17:02) Odpowiedz 413

    Po tym, jak PIS z prezesem na czele, po zwycięstwie wyborczym zaczęli łamać prawo, arogancko w sposób bezczelny przejmować instytucje,media publiczne i spółki państwowe, ubezwłasnowolnili Trybunał Konstytucyjny wywołując niepokoje w Polsce i dzieląc w niesłychany sposób Polaków na swoich i gorszy sort (czyli zdrajców, złodziei, spadkobierców gestapo, niesprawnych umysłowo, stojących tam gdzie stało zomo), Putin wycofał z Polski większość swoich wichrzycieli i szpionów, zbytecznych teraz u nas, a bardziej potrzebnych na Ukrainie w Turcji.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Europa jako Przytułek Uchodźców. ??!!!...(2016-02-15 08:24) Odpowiedz 30

    Nie rozumiemy polityki Niemiec, które stały się niezwykle miękkie i pozwalają Uchodźcom na masowy najazd.... A jakikolwiek głos rozsądku z Polski....traktują jak atak. Bogaci Niemcy nie rozumieją, że na pomoc w skali setek tysięcy ludzi Nas zwyczajnie nie stać!!!!!

  • czytelnik(2016-02-15 10:23) Odpowiedz 10

    początek dzielenia UE zaczął się od ich pani kanclerz

  • sa(2016-02-15 11:40) Odpowiedz 00

    Dlaczego DGP nie wyświetla wszystkich kom. blokuje ,czyżby miała swoisty sposób na cenzurę i tylko wydaje wg ich poglądów . Nie ważna opinia Obywateli ???