statystyki

Duda w Monachium: Klucz do rozwiązania problemu imigrantów leży poza Europą

13.02.2016, 14:54
Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Monachium.

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Monachium. źródło: PAP

Klucz do rozwiązania problemu fali migracyjnej leży poza Europą - powiedział w Monachium prezydent. Andrzej Duda przyjechał do stolicy Bawarii na doroczną Konferencję Bezpieczeństwa. Wziął udział w panelu dotyczącym bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkał się też m.in. z premierem Francji Manuellem Vallsem.

Reklama


Reklama


Andrzej Duda podkreślił, że Unia Europejska musi uszczelnić swoje granice. Chodzi także o to, by oddzielić tych, którzy uciekają z powodów bezpieczeństwa od emigrantów zarobkowych. Prezydent dodał, że w Europie coraz więcej osób niechętnie patrzy na mechanizm relokacji uchodźców, zaproponowany przez Brukselę.

Prezydent powiedział w Monachium, że ONZ powinna bardziej zaangażować się w zakończenie wojny domowej w Syrii. „Klucz do rozwiązania problemu fali migracyjnej nie leży wewnątrz Unii Europejskiej, ale poza Europą. W moim osobistym przekonaniu, tu powinno być szersze zaangażowanie ONZ jako tej organizacji wszechświatowej w to, aby w jakiś sposób rozwiązać problem konfliktu w Syrii, aby wojna się zakończyła, wojna, która jest niebezpieczna nie tylko dla Europy, ale która jest niebezpieczna dla świata” - mówił Duda.

W ubiegłym roku Unia Europejska ustaliła, że kraje członkowskie przyjmą do siebie część uchodźców, którzy są teraz w Grecji i we Włoszech. Dotąd jednak nie udało się zrealizować tych postanowień. Poprzedni polski rząd zgodził się na przyjęcie uchodźców, ale nowy gabinet Prawa i Sprawiedliwości opowiada się przeciwko mechanizmowi relokacji.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-02-13 20:34) Odpowiedz 10

    Wreszcie ktoś kto zasługuje na miano Prezydenta RP,

  • luki(2016-02-13 17:07) Odpowiedz 00

    brawo Andrzejku!! tak trzymaj, za leb uchodcow, pedofili, rzestepcow i lezenia pod butem u niemca....pozdrawiam Endriu

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama