statystyki

Ukraina: Prokuratura oskarża berkutowców w sprawie zbrodni na Majdanie

10.02.2016, 14:19

Ukraińska prokuratura oskarża berkutowców w sprawie Majdanu. Zdaniem śledczych, trzech funkcjonariuszy oddziału specjalnego milicji jest współwinnych śmierci protestujących w lutym 2014.

Reklama


Reklama


Ukraińska prokuratura generalna poinformowała o wysłaniu do sądu aktów oskarżenia. Dotyczą one trzech milicjantów z oddziału Berkut. Zarzuca się im dokonanie zamachu terrorystycznego.

Zdaniem śledczych berkutowcy są odpowiedzialni za zabójstwo za pomocą broni palnej 48 protestujących na Majdanie. Milicjanci mieli też ranić kolejnych 85 demonstrantów. W oskarżeniu napisano, że berkutowcy dokonali swych czynów po to, by zastraszyć społeczeństwo. Stąd zarzut terroryzmu. Ponadto, milicjanci- zdaniem prokuratury- nie tylko przekroczyli swoje uprawnienia, ale też wykradli i ukryli broń, za pomocą której dokonali przestępstw.

Kilka dni temu ukraińska prokuratura i służba bezpieczeństwa ujawniły, że znalazły kilkadziesiąt sztuk broni, z której strzelano do demonstrantów na Majdanie. Karabiny, zdaniem śledczych, należały do oddziałów milicji Berkut.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama