statystyki

Szłapka: Oczekuję, że komisja smoleńska nie będzie zemstą

04.02.2016, 09:25
Sejm

Szłapka: Oczekuję, że komisja smoleńska nie będzie zemstą źródło: PAP

Czas już zakończyć sprawę katastrofy smoleńskiej i czcić pamięć ofiar tej tragedii. Chociażby ze względu na ich bliskich- mówił w radiowej Jedynce poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Szef MON ma podpisać rozporządzenie, która umożliwi wznowienie prac Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Ma też podpisać m.in. decyzję ws. powołania podkomisji, która zajmie się katastrofą smoleńską.

Reklama


Reklama


"Rozumiem, że obecny rząd chce jeszcze raz zbadać przyczyny wypadku. Oczekuję, że to będzie grono, którego zadaniem ma być ewentualne wyjaśnienie nieścisłości, a nie chęć zemsty na poprzedniej komisji" - mówił Szłapka. Zaznaczył jednak, że - jak się wyraził - "granie" tą sprawą nie jest dobrym pomysłem ze względu na uczucia tych, którzy stracili w katastrofie bliskich oraz na pamięć o ofiarach.

Media pisały wcześniej, że w skład nowej komisji smoleńskiej wejdą eksperci działającego w poprzedniej kadencji parlamentarnego zespołu do spraw zbadania okoliczności katastrofy. W publikowanych przez zespół raportach ze swoich prac mocno stawiano tezę, że powodem zniszczenia prezydenckiego samolotu był wybuch na pokładzie. Wcześniejszy raport rządowej komisji pod kierownictwem Jerzego Millera i opinie wojskowych prokuratorów badających sprawę nie potwierdzały tej tezy. Wskazywały jednak na błędy pilotów i rosyjskiej obsługi naziemnej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • dziadek Franek(2016-02-04 09:47) Odpowiedz 110

  Międzynarodowe śledzctwo nie zostało przeprowadzone, ponieważ trzy osoby ze strony polskiej, zgodziły się na zasady i procedury badania wraku zawarte w załączniku nr 13 konwencji chicagowskiej. Te trzy osoby to Tusk, Gras i Arabski - z czego tylko Tusk mial jakiekolwiek konstytucyjne kompetencje. To te trzy osoby skazały nas na lata domysłów i niepewności, śledzctw blogerskich, i powolnego przyzwyczajania ogłupiałej publiki, ze już nie da się wyjaśnić tej zagadki.

 • Leo(2016-02-04 09:54) Odpowiedz 92

  Komisja sejmowa nie ma możliwości mścić się na kimkolwiek, Panie Szłapku kochany.

 • sk(2016-02-04 09:57) Odpowiedz 80

  Mam głębokie przekonanie, że Szłapka sam nie wierzy w to co mówi...

 • Ta szlapka ma do oczekiwania tyle,(2016-02-04 10:40) Odpowiedz 50

  że pójdzie siedzieć za Gęsiarkę.

 • andy(2016-02-04 21:30) Odpowiedz 01

  PiS-owscy hejterzy ! Pisząc głupoty, że komisja sejmowa na nikim mścić się nie będzie, zapomnieliście łaskawie dodać , że to nie będzie komisja sejmowa, tylko MON-owska powołana przez Antka policmajstra! W składzie prawie tym samym, co jego poprzedni pseudozespół Sejmowy- składający się wyłącznie z (p)osłów PiS-u! To tzw. ,,elegancka " forma zemsty na przeciwnikach politycznych, bo NIKT im w tym nie może przeszkodzić -tak samo jak robili przy uchwalaniu kontrowersyjnych Ustaw czy Uchwał ! POLSKA wróciła do komunistycznego zakłamania- jak u RUSKICH! OHYDA!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama