statystyki

Modlitwa o ekumenizm w szkole: Posłowie PiS chcą finansowania religii z budżetu

autor: Anna Wittenberg01.02.2016, 08:04; Aktualizacja: 01.02.2016, 08:36
Posłowie PiS chcą finansowania religii z budżetu

Posłowie PiS chcą finansowania religii z budżetuźródło: ShutterStock

Posłowie PiS chcą utrzymania finansowania religii z budżetu. W teorii pieniądze należą się na lekcje każdego wyznania. W praktyce są z tym problemy. Z uwagi na niechęć samorządów i dyrektorów oraz niewiedzę ludzi.

Reklama


Po gorącej dyskusji Sejm skierował do komisji obywatelski projekt ustawy zakazujący finansowania religii z budżetu państwa. Przygotowało go środowisko związane z kwartalnikiem „Liberté!”. Zakłada, że za katechezy zapłacą związki wyznaniowe. Dziś dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować takie lekcje, jeśli poprosi o to choć jeden uczeń, a samorząd zapłacić nauczycielowi. Według MEN w 2015 r. państwo finansowało ponad 21 tys. etatów nauczycieli religii, wydając na nie 1,36 mld zł.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Reklama

Komentarze (10)

  • lll(2016-02-01 10:22) Zgłoś naruszenie 141

    A ja proponuję ogólnopolskie referendum, niech wypowie się naród.

    Odpowiedz
  • EU(2016-02-01 11:27) Zgłoś naruszenie 43

    TY KALIF, jesteś wyznawcą islamu? A na pewno prowokatorem. Polska to to tolerancyjny kra od wieków.

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-02-01 09:27) Zgłoś naruszenie 314

    WOŃ Z POLSKI POTOMKOWIE RUSKICH KACAPÓW Polskością PO prostu gardzą. Szydzą nawet z Chrztu Polski POLSKA TO KATOLICKI KRAJ Trzeba w końcu zedrzeć kostiumy z komunistycznych agentów i zwyczajnych pajaców

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2016-02-01 15:06) Zgłoś naruszenie 10

    Niemcy z budżetu finansowali swego idola politycznego i jego dziwne majaki - Adolfa H., pogromcy katolików i protestantów

    Odpowiedz
  • rodzic(2016-02-02 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze chwile i kler nasz puści z torbami. Nie życzę sobie, aby pieniądze z mojego podatku trafiały do tych osób. Przychodzą katechetki, które straszą dzieci diabłem. Te osoby w ogóle nie powinny pracować w szkole.

    Odpowiedz
  • ciekawski(2016-02-01 09:52) Zgłoś naruszenie 09

    a ile wydali pieniędzy na propagowanie gender

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KALIF(2016-02-01 12:51) Zgłoś naruszenie 07

    POLSKA TO TOLERANCYJNY KRAJ ALE DLA ZDRAJCÓW I ZAPRZAŃCÓW NIEMA MIEJSCA W POLSCE

    Odpowiedz
  • Liberte?(2016-02-01 19:33) Zgłoś naruszenie 02

    czerwona bolszewicka zaraza, komuna pierd..a.

    Odpowiedz