statystyki

Najwięcej we Włoszech i w Szwecji: 10 tysięcy dzieci w UE uznaje się za zaginione

31.01.2016, 12:03; Aktualizacja: 31.01.2016, 12:04
Przemoc domowa

Najwięcej nieletnich przepada we Włoszech.źródło: ShutterStock

Co najmniej 10 tysięcy dzieci w Unii Europejskich uznaje się za zaginione - informuje Europol. Większość z nich to uchodźcy padający ofiarą handlarzy niewolników.

Reklama


Reklama


Najwięcej nieletnich przepada we Włoszech - w zeszłym roku przyjęto tam ponad 5 tysięcy zgłoszeń o ich zaginięciu. Drugie miejsce zajmuje Szwecja, gdzie poszukiwanych jest ponad tysiąc dzieci. Jak podają działacze Europolu, część porwanych zmuszana jest do niewolniczej pracy lub prostytucji. Szef sztabu unijnej agencji Brian Donald dodaje jednak, że z pewnością nie dotyczy to wszystkich zaginionych. "Po prostu nie wiemy gdzie i z kim przebywają oraz co się z nimi dzieje" - tłumaczy.

Ostatnie działania europejskiej policji doprowadziły do zlokalizowania osób zaangażowanych w nielegalny proceder. Jak poinformował Brian Donald, część śladów prowadzi do więzień w Niemczech i na Węgrzech. Przebywają tam przestępcy mający bezpośredni związek z osobami zaangażowanymi w działalność przestępczą, wykorzystującą kryzys migracyjny.

Według danych brytyjskiej organizacji Save the Children, w 2015 roku do Europy przybyło co najmniej 26 tysięcy dzieci uchodźców. Działacze instytucji odnotowali przypadki wykorzystywania seksualnego, przemocy oraz wyłudzeń, w które byli zaangażowani wspomniani nieletni.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • werka(2016-01-31 13:21) Odpowiedz 00

    te dzieci to napewno przybyly bo jak patrzylam to byly troche starsze dzieci tak w wieku poborowym

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama