statystyki

Merkel: Uchodźcy po wojnie muszą wrócić do domów

31.01.2016, 09:16; Aktualizacja: 31.01.2016, 10:48
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przypomniała uchodźcom, że nie mogą zostać w Europie na stałe. Podkreśliła jednocześnie, że Unia Europejska nadal musi pomagać osobom uciekającym przed wojną i prześladowaniem.

Reklama


Reklama


Przemawiając na jednym z partyjnym spotkań Angela Merkel przypominała, że uchodźcy, którzy dotarli do Niemiec, otrzymali jedynie przejściową ochronę. Jak powiedziała, Syryjczycy czy Irakijczycy będą musieli wrócić do swoich krajów, kiedy ustaną trwające tam walki. Podkreśliła, że podobnie było z uchodźcami z byłej Jugosławii, którzy po zakończeniu wojny na Bałkanach w większości wyjechali z Niemiec.

Merkel dodała, że jest zawiedziona postawą Unii Europejskiej w kryzysie migracyjnym. Jak powiedziała, wspólnota licząca 500 milionów mieszkańców, jest w stanie pomóc milionowi Syryjczyków. Dlatego zaapelowała do krajów Unii o wsparcie. Zastrzegła przy tym, że liczba uchodźców przybywających do Europy nie może już rosnąć.

Niemiecki dziennik "Die Welt" podaje tymczasem, że Turcja domaga się większych środków na pomoc uchodźcom przebywającym na jej terytorium. Chodzi o pięć miliardów euro. Unia Europejska obiecała Ankarze trzy miliardy i nie zamierza zwiększać tej kwoty.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Idiotow,Niedouczonych KRETYNOW nieBrak!Nauka w GRU(2016-01-31 11:56) Odpowiedz 171

    Pod Trybunal w Norymberdze !!! Rozwalila UE ! ! !

  • obieżyświat(2016-01-31 09:58) Odpowiedz 141

    Tej starej niemieckiej sklerotyczce zupełnie już odbija.Tylko leczenie w zakładzie zamkniętym może to coś jeszcze pomoże,ale i to jest wątpliwe.

  • Totem(2016-01-31 12:42) Odpowiedz 131

    Haha, No to chcę to zobaczyć jak pani Merkel ich do tego musi :P

  • sprawiedliwy(2016-01-31 12:07) Odpowiedz 122

    Nareszcie padly madre slowa ze strony pani Merkel.Nie nalezy uchodzcow przyzwyczajac do pozostania w europie tylko robic wszystko aby wrocili do siebie i zaczeli w spokoju budowac swoj kraj tak jak budowane sa kraje europejskie.Oni wsrod europejczykow nie potrafi zyc i nie nalezy ich na sile uczyc naszyc h zwyczjow.

  • werka(2016-01-31 13:16) Odpowiedz 101

    podoba mi sie MERKELOWA zaprosila a teraz wyrzuci do syrii ciekawe jak 1000000 osob i kto za to zaproszenie zaplaci teraz wiemy ile sa warte zaproszenia pani MERKEL

  • dziadek Franek(2016-01-31 15:54) Odpowiedz 101

    Merkel nie może zostać w UE na stałe. ........... jak tak dalej będzie rządzić sama będzie musiała uchodzić z Niemiec przed gniewem narodu.

  • cesa(2016-01-31 15:55) Odpowiedz 91

    Angela z Niemiec to największe zagrożenie pokoju na świecie większe niż Kim z Korei czy Władek z Rosji czy ahmed z Państwa islamskiego. Ona chce Niemców urobić ze niby islamu wrócą do siebie hahaha :-)

  • ZSRR(2016-01-31 14:54) Odpowiedz 70

    Babka się wystraszyła. a wojna się skończyła i Merkel jako funkcjonariusz Kominternu wraca do macierzy do Moskwy