statystyki

Rzecznik rządu: Chcemy wziąć odpowiedzialność za działania prokuratury

29.01.2016, 08:38; Aktualizacja: 29.01.2016, 08:38

Zależy nam na tym by brać pełną odpowiedzialność za działania prokuratury - tak mówił w radiowej Jedynce rzecznik rządu Rafał Bochenek o uchwalonej w nocy ustawie o prokuraturze. To dzięki niej znów zostanie połączona funkcja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Rafał Bochenek zwracał uwagę, że w wielu krajach funkcjonuje unia miedzy ministrem sprawiedliwości a prokuratorem generalnym dlatego nie rozumie krytyki powrotu do poprzedniego modelu.

Reklama


Reklama


"Przede wszystkim zależy nam na tym aby prokuratura skutecznie realizowała swoje zadania. Zapewniła bezpieczeństwo i porządek publiczny. Żeby nie zajmowała się tak banalnymi sprawami jak chociażby sprawa internauty z Nowego Sącza. Uważamy, że to działanie jedynie ośmiesza tak poważną instytucję" - wyjaśniał w Sygnałach Dnia Rafał Bochenek.

Po zmianach m.in prokurator generalny uzyska prawo bezpośredniego kierowania prokuraturą. Będzie mógł wydawać zarządzenia, wytyczne i polecenia.

Prokuratura Krajowa zastąpi Prokuraturę Generalną . Nowy urząd będzie mógł prowadzić śledztwa w sprawach "o obszernym materiale dowodowym, a także zawiłych pod względem faktycznym lub prawnym". Reforma ma wejść w życie od kwietnia.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Stanisław S.(2016-01-29 19:06) Odpowiedz 00

    Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama