statystyki

Siedem ofiar na Morzu Egejskim. Łódź z imigrantami przewróciła sie w pobliżu wyspy Kos

27.01.2016, 10:39; Aktualizacja: 27.01.2016, 10:48

Na Morzu Egejskim - kolejna tragedia. Tuż przed 7:00 rano w pobliżu greckiej wyspy Kos przewróciła się łódź z migrantami. Utonęło co najmniej siedem osób, w tym dwoje dzieci. Trwają poszukiwania pozostałych pasażerów.

Reklama


Reklama


Na Morzu Egejskim - kolejna tragedia. Tuż przed 7:00 rano w pobliżu greckiej wyspy Kos przewróciła się łódź z imigrantami. Utonęło co najmniej siedem osób, w tym dwoje dzieci. Trwają poszukiwania pozostałych pasażerów.

Jednemu z imigrantów udało się dopłynąć do brzegu i poprosić o pomoc. Zaginione są wciąż co najmniej trzy osoby. Mimo fatalnej pogody, codziennie do greckich wysp dociera od kilkuset do kilku tysięcy migrantów - nawet przy porywistym wietrze, którego siła dochodzi nawet do 9 stopni w skali Beauforta.

Najgorsza sytuacja panuje obecnie na wyspie Lesbos, gdzie ponad trzy tysiące uchodźców marznie w rozstawionych na dworze namiotach, ponieważ nie ma już miejsc w lokalnym obozie dla migrantów. Na Lesbos przez kilka dni padał śnieg. Gdy zaczął topnieć, zamienił się w masy błota. Przebywający tam dziennikarze donoszą, że sytuacja jest tragiczna. W dodatku w Grecji dziś i jutro strajkują przewoźnicy promów, co oznacza, że nie będzie można przewieźć imigrantów do Pireusu.

Zgodnie z danymi Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców, od początku roku do Europy przybyło już ponad 49 tysięcy migrantów, a co najmniej 104 osoby - nie wliczając w to ofiar ostatnich tragedii - utonęły podczas przeprawy przez morze.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • uchachany(2016-01-27 15:08) Odpowiedz 00

    oczekuję sporej zniżki na last-a na Kos

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama