statystyki

Premier Włoch: Zniesienie strefy Schengen nie zatrzyma uchodźców

23.01.2016, 15:19

Matteo Renzi wypowiedział się przeciwko zawieszeniu umowy z Schengen i przywróceniu kontroli granicznych jako sposobowi na powstrzymanie fali uchodźców. Szef rządu przemawiał w Mantui, która jest w tym roku włoską stolicą kultury.

Reklama


Reklama


Zdaniem Matteo Renziego, błędne jest twierdzenie, że problemem Europy jest dziś strefa Schengen i że przed zalewem uchodźców uchroni nasz kontynent zamknięcie granic. Według premiera Włoch, ktoś, kto tak uważa, nie tylko cofa się w przeszłość, ale też "zdradza samą ideę europejskiej tożsamości". "Kto podaje dziś w wątpliwość samą ideę swobodnego podróżowania, godzi się na życie w strachu" - powiedział Renzi.

Szef włoskiego rządu dodał, że zamachy w Paryżu przeprowadzili obywatele krajów unijnych. Matteo Renzi doda, że domagając się "więcej Europy", nie ma na celu uzyskania czegoś więcej dla swego kraju, ponieważ aspiracje Włoch pokrywają się "ze snem o Europie".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • as(2016-01-23 16:53) Odpowiedz 30

    zaraził sie od merkel czy co ? to musi byc jakiś wirus albo petrodolary

  • Nie....(2016-01-23 18:29) Odpowiedz 20

    Nie trzeba znosic Srefy Schebgen, wystarczy ja przyciac o Wlochy i Grecje.

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-24 00:27) Odpowiedz 10

    Charakterystyczną cechą systemu obłudy i manipulacji jest próba nadania dotychczasowym pojęciom nowego znaczenia. Podróżowanie dotychczas polegało na tym, że po jej zakończeniu podróżny wracał do miejsca zamieszkania, a nie je zmieniał. Tak zwani uchodźcy OSIEDLAJĄ się, lub z racji tego, że robią to w zwartych monokulturowych skupiskach, przestrzegając własnych zwyczajów i praw, KOLONIZUJĄ Europę. To, że zamachów dokonują ISLAMIŚCI BĘDĄCY OBYWATELAMI KRAJÓW EUROPEJSKICH, świadczy o tym, że należy mocno zastanowić się nad dotychczasową polityką imigracyjną. Zaś co do cofania, to oczywistym jest to, że kiedy dotrze się do ściany, lub na skraj urwiska, najrozsądniej jest się cofnąć i podążyć w innym kierunku, bo bezmyślne i bezrefleksyjne parcie na przód kończy się tragedią. Mam podejrzenia, że gdzieś w Europie ukryta jest tajna fabryka w której produkuje się masowo idiotów. Wszystkie nici prowadzą (tu z satysfakcją posłużę się ich językiem) do miasta z którego wywodzą się terroryści, z Brukseli.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama