statystyki

Ukraina: Cyberataki coraz częstsze. Ofiarą padło kijowskie lotnisko

18.01.2016, 16:30
phishing-haker

Pod koniec zeszłego roku ten sam zaatakował system komputerowy ukraińskiego przedsiębiorstwa energetycznego „Prykarpattiaobłenerho”źródło: ShutterStock

Hakerzy próbują destabilizować działanie ważnych strategicznie obiektów. Złośliwe oprogramowanie znaleziono w systemie głównego kijowskiego lotniska. Black Energy - to wirus, który w miniony weekend znaleziono w systemie komputerowym stołecznego lotniska Boryspol.

Reklama


Reklama


Jak powiadomił rzecznik prezydenta do spraw operacji antyterrorystycznej Andrij Łysenko - złośliwe oprogramowanie to wynik hakerskiego ataku z Rosji. Jak zaznaczył, wirus wprowadzono z rosyjskich serwerów. Ukraiński zespół reagowania na zagrożenia w internecie alarmuje, że ataki mogą dotyczyć większej liczby ukraińskich obiektów.

Pod koniec grudnia zeszłego roku wirus o nazwie Black Energy zaatakował system komputerowy ukraińskiego przedsiębiorstwa energetycznego „Prykarpattiaobłenerho”.

W wyniku czego w całym liczącym niemal półtora miliona mieszkańców obwodzie Iwanofrankowskim wystąpiły problemy z dostarczeniem prądu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama