statystyki

Bruksela: Rozpoczęło się spotkanie Duda-Tusk

18.01.2016, 11:02; Aktualizacja: 18.01.2016, 11:16
Duda, Tusk, Bruksela, Rada Europy

Prezydent Andrzej Duda i szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas spotkania w Brukseli, 18 bm.źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Burkseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Pierwsza część spotkania była rozmową w cztery oczy, obecnie obaj politycy rozmawiają w gronie współpracowników.

Reklama


Reklama


Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta zapowiadali, że głównymi tematami rozmów będą kryzys migracyjny, kwestia Brexitu i projektu gazociągu Nordstream 2. Obaj politycy będą także rozmawiać o sytuacji w Polsce. Nie wykluczył tego także Witold Waszczykowski, który przyleciał do Brukseli na spotkanie szefów unijnej dyplomacji. "Mam nadzieję, że premier Tusk będzie bronił polskiego interesu i nie dopuści do tego, aby Polska była w dalszym ciągu atakowana przez międzynarodowe instytucje" - dodał.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych, niemożliwe jest, aby sprawa Polski była jednym z tematów najbliższego szczytu unijnych liderów. Pisał o tym niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się przy tym na Donalda Tuska.

Witold Waszczykowski uważa, że nasz kraj nie dostarcza żadnych ku temu powodów. "Polska może to wyjaśnić i zamknąć sprawę. Tłumaczymy, że jest teraz wiele problemów wokół Europy i w samej Europy, które wymagają wyjaśnienia. Polska nie jest częścią problemu, Polska jest częścią rozwiązania tych problemów" - mówił Witold Waszczykowski dziennikarzom w Brukseli.

Szef polskiej dyplomacji rozmawiał wczoraj z ministrem spraw zagranicznych Belgii. Witold Waszczykowski twierdzi, że wyjaśnił sytuację i że jego słowa spotkały się ze zrozumieniem.

W ostatnim czasie unijni politycy, w tym szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, krytycznie wypowiadali się o sytuacji w naszym kraju. Chodziło między innymi o sprawę Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych. Na jutro w Parlamencie Europejskim w Strasburgu zapowiedziana jest debata o Polsce.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Inspektor Pracy(2016-01-18 11:30) Odpowiedz 41

  Rozmawiają o wieku emerytalnym . Tusk stwierdził,że po 12 latach ubezpieczenia dzięki frajerom którzy Go wybrali odejdzie na emeryturę w wieku 62 lat życia !

 • Donaldino(2016-01-18 12:18) Odpowiedz 20

  Witam wszystkich! Każdemu młodemu Polakowi obiecuje do szkoły tablet razem z "ziołami" odstąpionymi Mu przez naszego wspólnego kolegę Tyuska ze spółdzielni Świetlik. Ponieważ każdy z Nich będzie wychowywany na bardzo zdrowych ziołach to zapewniam bardzo długi okres Ich efektywnej pracy zawodowej -do śmierci. Ponadto chciałem przyrzec każdemu dorosłemu obniżkę POdatków od broni bo nie godzi się aby SBekom zmieniać reguły gry w trakcie służby. Zmienimy je tylko nowo zarejestrowanym samochodom i wszystkim białym POlskim murzynom..Przyrzekam Wam ponadto Opcje Walutowe czyli osłabienie Korony Czeskiej, abyście w pobliskich Czechach mogli kupić dużo "Maryśki" jak Mi braknie w obiecanych zapasach towaru dla tumanów.. Zapewniam Was ,że POtrafie jeszcze dużo obiecać i życzę dużo zdrowia abyście zapomnieli o problemach z służbą zdrowia . Może nawet jak mnie wybierzecie zlikwiduje Wam Skarbówkę aby Was nie gnębili ściąganiem abonamentu RTV. Wybierzcie Mnie - Pamiętajcie mam pseudo "tysiąc CUDów"

 • Szkoda że tego nie ma w TV(2016-01-18 11:33) Odpowiedz 11

  Prezydent Duda powinien rozmawiać z Matołem po angielsku i wtedy by ta ryża menda dopiero sie zapociła, jak Chlebowski .

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama