statystyki

Gliński: Polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna

17.01.2016, 17:02; Aktualizacja: 17.01.2016, 17:03
Piotr Gliński podczas gali otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu

Piotr Gliński podczas gali otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiuźródło: PAP

Polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna - zapewnia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Minister wziął udział w uroczystej gali otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.

Reklama


Reklama


Piotr Gliński powiedział w krótkim przemówieniu, że jego rząd podtrzymuje wsparcie finansowe dla organizacji tego wydarzenia. Szef resortu kultury zaznaczył, że nowy rząd kontynuuje dobre projekty zapoczątkowane przez poprzedników, tak gdzie są one pożyteczne dla polskiej wspólnoty.

Wicepremier dodał, że chciałby, by z Wrocławia wybrzmiała niepodważalna teza, że polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna. Piotr Gliński dodał, że nowy rząd za jeden z podstawowych wymiarów demokracji uważa nieskrępowany rozwój kultury opartej o polski, chrześcijański i europejski system wartości. Minister podkreślił, że te wartości oparte są na tolerancji i zrozumieniu racji innych ludzi.

Podczas wystąpienia prof. Gliński apelował również o solidarność europejską. Tłumaczył, że chodzi również o solidarność z obywatelami Ukrainy, gdzie wciąż toczy się wojna.
Wicepremier wyraził nadzieję, że Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie symboliczną bramą dla poznania polskiej kultury i europejskich treści polskiej kultury przez wszystkich Europejczyków.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Nawet młócić zeszłrocznej słomy ... nie potrafią.(2016-01-17 19:38) Odpowiedz 31

    "Polska demokracja jest stabilna i odpowiedzialna" - prawi prof. od topornej Erystyki. Świadczy przecież o tym ... stanowisko KE w sprawie bolszewickich działań PIS w Polsce i obniżanie ratingu gospodarczo-finansowego Polski. Jest tak "stabilna i odpowiedzialna" .... jak zeszłoroczny śnieg posypywany jeszcze ... SOLĄ prze neo-BOLSZEWKÓW z PIS.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama