statystyki

Duda: Zależy mi na rozwoju relacji z Niemcami. Padło ostatnio wiele niepotrzebnych słów

17.01.2016, 08:25
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda zapewnia, że chce jak najlepszego rozwoju stosunków polsko-niemieckich.

Reklama


Reklama


W wywiadzie dla gazety „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” prezydent ocenił, że w debacie między obu krajami padło ostatnio wiele niepotrzebnych słów. Andrzej Duda powiedział, że boli go, iż w polsko-niemieckiej dyskusji pojawiają się niepotrzebne emocjonalne wypowiedzi. Prezydent podkreślił, że relacje z Niemcami są dla Polski bardzo ważne.

Wspomniał jednak o problemach, na przykład o planach budowy drugiej nitki Gazociągu Północnego. Jak stwierdził, zagraża on bezpieczeństwu energetycznemu krajów naszego regionu.

Pytany o zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego prezydent obarczył winą za tę sytuację poprzednie władze. Jak powiedział, problem wynika z machinacji rządu Platformy Obywatelskiej przeprowadzonych wespół z samym Trybunałem.

Pytany o kryzys migracyjny Duda zapewnił, że Polska przyjmie uchodźców. Jak stwierdził, rząd Prawa i Sprawiedliwości nie wycofał się z żadnych ustaleń w tej sprawie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • KALIF(2016-01-17 10:38) Odpowiedz 61

  Jeśli ktoś powinien się troszczyć dziś w Europie o swoją wolność, to raczej obywatele na Zachodzie. Jeśli gdzieś polityczna poprawność i prawo karne zabrania mówić to nie w Polsce.

 • Mamy juz III pokolenie zolzow niszczacych Polske (2016-01-17 10:04) Odpowiedz 60

  W dyskusji, spokojnie, rzeczowo i merytorycznie zwyciezymmy jak zwyciezylismy rozne formy komunizmu w Polsce ! Trwalo to dlugo, bo 70 lat !!! Bandyci, zlodzieje, klamcy, synowie , wnuki, "Resortowe Dzieci" musza ODEJSC ! ! ! KONIEC waszej TYRANII ! ! !

 • Ostoporoza nie rokuje pozatywnej rekonwalescencji(2016-01-17 10:34) Odpowiedz 50

  Nowy Prezydent na Tajwanie!!! Nowym Prezydentem jest Cai Yingwen, czy p. Merkel, przyjaciolka Putina, bedzie tez ingerowac w ten demokratyczny wybor ??? ! Czy bedzie popierac Pekin ??? ! Tajwan jak Polska jest wolnym !!! Mamy wlasnych Prezydentow i wlasne Rzady !

 • putina słowa sprzed lat sprawdziły się że.........(2016-01-17 14:02) Odpowiedz 21

  Polska sprzedała się tanio jak dziwka z pod latarni,dziś widać sukces zachodu.A przeciętnemu polakowi przybyło lat,chorób nie leczonych,ubustwo zniedołężniałych ludzi pracy,którzy po przepracowaniu 45 lat szukają żywności po śmietnikach i śpią na klatkach schodowych.Spirytus tak zwana ślepotka jest nadal wwożony cysternami do Polski i rozprzedawany na melinach po 6 zł za półlitra,państwu to odpowiada,POwiedzmy że ktoś wysoko POstawiony czerpie z tego korzyści przez 30 lat rzekomo wolnej ale zatrutej Polski i leci nadal....aby żyło nam się lepiej a reszta ludzi do piachu bez żadnego obciachu......

 • Marcin(2016-01-17 14:39) Odpowiedz 21

  Machinacje Platformy Obywatelskiej nie tłumaczą jeszcze większych machinacji PIS-u, panie prezydencie. Mógł Pan przyjąć werdykt TK uznający za legalny wybór 3 nowych sędziów i odrzucający wybór kolejnych 2. Nie stać było jednak pana na niezależność i po nocach podpisywał pan ustawy tworzone przez PIS i mianował wskazanych przez nich sędziów, jeszcze kilka godzin przed orzeczeniem TK.To w pana rękach była możliwość rozwiązania problemu, na co pan się nie odważył.Teraz straty wizerunkowe Polski w Europie i finansowe na świecie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama