statystyki

Błaszczak: Prawdopodobnie powstanie komisja śledcza do spraw braku wpływów z podatku VAT

16.01.2016, 16:19; Aktualizacja: 16.01.2016, 17:04
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczakźródło: newspix.pl

Prawdopodobnie będzie komisja śledcza do spraw braku wpływów z podatku VAT - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak. Między innymi o tej sprawie dyskutowano na dwudniowym, wyjazdowym spotkaniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama


Reklama


Mariusz Błaszczak przekonywał na konferencji prasowej, że nadużycia związane z podatkiem VAT wymagają dogłębnej analizy. "Rozległość tej sprawy jest tak duża, że w ramach komisji śledczej rzeczywiście ta sprawa mogłaby być wyjaśniona" - ocenił minister. Dodał, że nadużycia są "potężne", a straty opiewają na kwoty rzędu dziesiątków miliardów złotych.

Mariusz Błaszczak dodał, że PiS rozważa też zmiany w systemie podatkowym tak, by pieniądze z podatku VAT można było skuteczniej pozyskiwać.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Jakie instytucje ...(2016-01-16 18:47) Odpowiedz 10

    .... i komórki rządowe są odpowiedzialne za ściąganie podatku VAT ? ... kto nimi zarządza i jest za nie odpowiedzialny ? ... prawda, że proste ?!

  • KALIF(2016-01-16 18:32) Odpowiedz 00

    Pamiętajcie - jak pisał Gwiazdowski - jak się komuś buchnie sto złotych - to jest kradzież. Jak kilka milionów - to deufraudacja. A kilka miliardów - to już inżynieria finansowa! Od co najmniej ośmiu lat co rok rośnie kwota utraconych przez nasz kraj dochodów budżetowych z podatku VAT. Kwotę strat szacuje się na 36 mld zł w 2015 rok — podkreśla prof. Witold Modzelewski, Mówiąc najprościej: gdyby wyeliminować ów minimalny poziom strat w tym podatku, roczne dochody budżetu w 2015 r. przekroczyłyby z tego tytułu 150 mld zł, a będzie około 120 mld zł — wyjaśnia ekonomista i zadaje pytanie: Dlaczego przez tyle lat władza nie reagowała na to zjawisko, ignorując wszelkie sygnały, które wskazywały na to niebezpieczeństwo? Na to pytanie może odpowiedzieć tylko sejmowa komisja śledcza.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama