statystyki

Bawaria stawia ultimatum Merkel. Ma zatrzymać napływ uchodźców, albo zostanie pozwana do TK

16.01.2016, 16:39; Aktualizacja: 16.01.2016, 16:51
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: Bloomberg

Premier niemieckiego landu Bawaria Horst Seehofer stawia ultimatum kanclerz Angeli Merkel. Polityk domaga się zatrzymania napływu uchodźców do kraju i grozi Merkel skargą do Trybunału Konstytucyjnego

Reklama


Reklama


W rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" Seehofer powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni wyśle do Merkel oficjalne pismo, w którym będzie się domagał przywrócenia porządku na niemieckich granicach. Jeżeli szefowa rządu nie zareaguje, to Bawarii nie pozostanie nic innego jak złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego - ostrzegł.

Seehofer zamówił niedawno prawniczą analizę u jednego z byłych sędziów Trybunału. Stwierdził on, że skarga na szefową rządu za nieefektywną ochronę krajowej granicy mogłaby mieć szanse na powodzenie.

Ultimatum postawione Merkel przez Seehofera pokazuje, że Bawaria nie cofnie się przed eskalacją politycznego sporu w rządzącej koalicji nawet wobec zbliżających się wyborów w niektórych landach. To właśnie do graniczącej z Austrią Bawarii przybywa większość uchodźców, którzy następnie są rozsyłani do innych części Niemiec. 

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • KALIF(2016-01-16 18:41) Odpowiedz 110

    Segregacja rasowa w Niemczech. Co zrobi Merkel? W niemieckim Bornheim imigranci nie mogą chodzić na basen. Powód jest prosty i taki, jak zawsze: Obmacywali Niemki, które kąpały się na tej samej pływalni. Kilka kobiet zgłaszało władzom miejskim przypadki molestowania. Władze uznały więc, że trzeba wprowadzić zakaz, do czasu, aż imigranci... "nie zrozumieją", że kobiet w strojach kąpielowych nie można obmacywać! Co ciekawe zachowania imigrantów są w świetle niemieckiego prawda przestępstwami. Gdyby podobnych czynów dopuścił się Niemiec, Polak czy Francuz, to mógłby trafić do więzienia. Jednak Arabom i Afrykanom wolno więcej! Władze miejskie nie zamierzają oskarżać ich o łamanie prawa, chcą im po prostu wytłumaczyć, że kobiet w Niemczech się nie napastuje. Pytanie: Czy imigranci zrozumieją przekaz? Bo skoro za molestowanie nikt ich nie każe, to dlaczego mieliby tego nie robić?

  • Zapraszac Caryca Angela moze do Rosji, nie do UE !(2016-01-17 00:31) Odpowiedz 60

    Bo nie wyobrażam sobie, aby nad dumną Polską łebskich Piastów, walecznych Jagiellonów, Polską Sobieskiego, „Hubala”, Pileckiego, Polską AK i Żegoty, Polską Wyszyńskiego i Wojtyły „pochylały się” jakieś bezideowe, pozbawione tożsamości pań­stwa jakiegoś wymyślonego europarlamentu i próbowały nam tu urządzać niemiecką kontrolę. Wszak takie kontrole i bratnią pomoc już ze strony Niemców mieliśmy. Nazywały się Hakata, zabory, Auschwitz, Poczta Polska w Gdańsku, Westerplatte, Dzieci Zamojszczyzny. Wprawa zachodnich sąsiadów w kontrolowaniu naszego kraju to ponad tysiąc lat historii. Teraz mogą się nad nami pochylać, ale w głębokim ukłonie

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama