statystyki

Audyt w Komendzie Głównej Policji: Podsłuchy dla dziennikarzy i prawników po wybuchu afery taśmowej

12.01.2016, 13:23
Praca, rynek pracy, człowiek, kontrola

Kontrolerzy podejrzewają, że materiały z tajnego śledztwa były niszczone. źródło: ShutterStock

Portal Kulisy24.com dotarł do nowych informacji dotyczących nielegalnego inwigilowania dziennikarzy po wybuchu afery taśmowej. W Komendzie Głównej Policji której Biuro Spraw Wewnętrznych zakładało podsłuchy, trwa audyt w tej sprawie, zlecony przez nowe kierownictwo MSWiA.

Reklama


Reklama


Kontrolerzy w Komendzie Głównej Policji skupili się na analizie dokumentacji BSW. W rejestrach techniki operacyjnej panuje bałagan, co uniemożliwia kontrolowanie kogo sprawdzano i dlaczego. W związku z tym wobec siedmiu funkcjonariuszy, w tym członków tajnej grupy w BSW, wszczęto postępowania dyscyplinarne - piszą Kulisy24.com.

Kontrolerzy podejrzewają, że materiały z tajnego śledztwa były niszczone. Z rozmów audytorów z pracownikami BSW wynika, że stosowano metody „na skróty”. BSW miało zakładać „krótką technikę operacyjną” (2-4-dniowy podsłuch) dziennikarzom i prawnikom, których nazwiska pojawiały się przy okazji afery taśmowej. Po odsłuchaniu materiał był niszczony. Potem wznawiano inwigilację.

Stosowano jeszcze jeden zakamuflowany sposób inwigilowania - przechwytywanie rozmów przez specjalną stację nadawczą, umieszczoną np. w samochodzie przed miejscem zamieszkania osoby inwigilowanej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • jacekm(2016-01-13 21:58) Odpowiedz 10

    Wyszło szydło z worka i wcale nie nawiazuje tu do nazwiska pani premier. No niestety tak jest że panstwo podsłuchuje swoich obywateli, ale chyba tak jest we wszystkich krajach. Czy mozna sie przed podśłuchami ochronic? Teoretycznie mozna, sam kupiłem w internecie (w sklepie Spy-center) wykrywacz podsłuchów i jakby co mam jakies zabezpieczenie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama