statystyki

KE: Oettinger upomniany za wypowiedzi na temat Polski

11.01.2016, 18:18; Aktualizacja: 11.01.2016, 18:30
"Utrata Polski w tak trudnym momencie byłaby błędem" - przyznaje jeden z unijnych urzędników

"Utrata Polski w tak trudnym momencie byłaby błędem" - przyznaje jeden z unijnych urzędnikówźródło: ShutterStock

Zdaniem unijnych urzędników niemiecki komisarz został upomniany przez przewodniczącego Komisji Europejskiej za negatywne wypowiedzi dotyczące Polski. Guenther Oettinger w niemieckiej gazecie Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung skrytykował Polskę i opowiedział się za objęciem naszego kraju specjalną procedurą.

Reklama


Reklama


Chodziło o kontrowersje wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. W środę Komisja Europejska omówi sytuację w Polsce.

Według nieoficjalnych informacji, szef Komisji Europejskiej miał zwrócić uwagę komisarzowi Oettingerowi, że jego wypowiedź była niestosowna i że takie słowa nie powinny były paść. Z Brukseli dociera coraz więcej głosów, że Komisja łagodzi stanowisko w sprawie Polski i przyznaje, że połajanki niemieckiego komisarza zaogniły atmosferę.

Sam Jean-Claude Juncker stara się uspokoić sytuację, nie chce otwierać procedury przeciwko Polsce i obejmować jej specjalnym nadzorem.

Wprawdzie - jak można usłyszeć w Brukseli - nie oznacza to, że Komisja akceptuje decyzje dotyczące Trybunału Konstytucyjnego, ale jej szef uważa, że Polska jest zbyt ważnym krajem, by piętnować go publicznie. Zwłaszcza teraz, kiedy Unia jest podzielona w sprawie kryzysu migracyjnego.

"Utrata Polski w tak trudnym momencie byłaby błędem" - przyznaje jeden z unijnych urzędników.

Polska w Komisji może liczyć na wsparcie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Po drugiej stronie są państwa skandynawskie, Belgia i Holandia, które domagają się stanowczej odpowiedzi Komisji Europejskiej. "Ale są też i tacy, którzy chcą po prostu uderzyć w Polskę" - dodał jeden z urzędników.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Olek(2016-01-11 18:54) Odpowiedz 91

    Niemieccy "Europejczycy" wreszcie zrozumieli, że nie należy dawać wiary podpuchom platformiarzy ponieważ oni są z natury oszustami. Wkrótce przekonają się również, że są złodziejami.

  • Jak to?(2016-01-12 10:10) Odpowiedz 00

    No i sprzedali nas PiSowi w zamian za emigrantów i święty spokój. Pięknie.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama