statystyki

Złote Globy: Leonardo DiCaprio oraz Cate Blanchett wśród faworytów

10.01.2016, 08:43; Aktualizacja: 10.01.2016, 08:52

Dziś w nocy polskiego czasu poznamy tegorocznych zdobywców Złotych Globów. Nagrody te zostaną wręczone podczas uroczystej gali w Los Angeles. Do tegorocznych faworytów należą filmy "Spotlight" oraz "The Big Short". W kategoriach aktorskich wymienia się Leonardo DiCaprio oraz Cate Blanchett.

Reklama


Reklama


Galę Złotych Globów po raz czwarty poprowadzi znany z ciętego języka brytyjski komik Ricky Gervais, który już kilka dni temu przeprosił wszystkich, których urazi swoimi dowcipami.

Złote Globy przyznaje działające w Los Angeles Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Skupia ono 93 dziennikarzy z ponad 50 krajów świata. W porównaniu z Oscarami jest to bardzo wąska grupa. Laureatów nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej wskazuje ponad 6 tysięcy profesjonalistów z branży filmowej, którym wcześniej przyznano te nagrody. Zdobycie Złotego Globu często jest zwiastunem sukcesu oscarowego.

Nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej są przyznawane w 14 kategoriach filmowych i 11 telewizyjnych. W tym roku nagrody te zostaną wręczone po raz siedemdziesiąty trzeci. Ceremonia jak zwykle odbędzie się w przylegającym do Hollywood Beverly Hills.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama