statystyki

Zalewski: Unia słusznie zajmuje się sprawami Polski

05.01.2016, 11:50; Aktualizacja: 05.01.2016, 11:56

Unia Europejska słusznie zajmuje się sprawami Polski - uważa Paweł Zalewski. Były wiceprezes PiS, a obecnie polityk PO odniósł się do zaplanowanego na 13 stycznia posiedzenia Komisji Europejskiej dotyczącego naszego kraju.

Reklama


Reklama


Unia to nie tylko wspólny obszar gospodarczy, ale także wspólne wartości i standardy. Gdy pojawiło się podejrzenie, że są one łamane na Węgrzech, podobną debatę zorganizowano w sprawie tego kraju - podkreślał  Paweł Zalewski

Paweł Zalewski mówił, że konsekwencją tej sytuacji może być odebranie nam głosu w Radzie Unii Europejskiej. Wtedy Polska stanie się członkiem drugiej kategorii - mówił. Podkreślił jednak, że tak drastycznych środków nie zastosowano dotąd wobec żadnego kraju członkowskiego.

Powodem zainteresowania sprawami Polski ze strony Komisji Europejskiej są ostatnie zmiany w prawie dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Posiedzenie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Ciekawe ...(2016-01-05 13:17) Odpowiedz 21

  ... w jaką trąbkę jeszcze będzie pierdział pan Z. ?

 • KALIF(2016-01-05 12:46) Odpowiedz 12

  Nie ma złudzeń, że to, co się dzieje, jest w istocie walką o suwerenność i niepodległość Polski przed obcą interwencją. Scenografia nowa, ale mechanizmy dokładnie takie same jak przed rozbiorami. Propaganda na rzecz spokojności w Polsce i obrony złotej wolności, rzekomo zagrożonej przez próby reformy Rzeczypospolitej. Silna grupa zdrajców wewnątrz, doskonale opłacana, przekonana o prawie do własności państwa.

 • KALIF(2016-01-05 13:33) Odpowiedz 12

  Można odnieść wrażenie, że u nas została postawiona w stan gotowości V kolumna i ramię w ramię z obcymi państwami ma za zadanie obalenie obecnego rządu Wiek XXI jest wiekiem wojen hybrydowych, gdzie wykorzystywane są przeróżne metody by podporządkowywać sobie państwa. My jesteśmy świadkami ewidentnej medialne inwazji na nasz kraj i musimy się z tym uporać. Pierwszym krokiem jest odzyskanie mediów zwanych bez sensu publicznymi. One nigdy nie służyły społeczeństwu, dopiero teraz jest szansa je zreformować.

 • Mikolaj II(2016-01-05 13:25) Odpowiedz 01

  caryca Katarzyna tez miala wszelkie prawa do ingerowania w załamanie demokracji w Polsce

 • Leo(2016-01-05 13:36) Odpowiedz 01

  Marcinkiewicza i tak Pan nie przebije a Tusk już od dawna ma to w d... Tę informację przekazuję dla Pana gratis, Panie Pawle Z.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama