statystyki

Kuźmiuk: KE nie powstrzyma realizacji planów rządu, bo one oznaczają reformowanie państwa

05.01.2016, 10:13; Aktualizacja: 05.01.2016, 10:26

Prawo i Sprawiedliwość jest zdeterminowane do przeprowadzenia zmian. Ewentualna negatywna opinia Komisji Europejskiej o Polsce nie powstrzyma planów rządu, bo oznaczają one reformowanie państwa - mówi na antenie radiowej Jedynki europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Kuźmiuk.

Reklama


Reklama


Zbigniew Kuźmiuk jest przekonany, że polski rząd przekaże informacje, jakich oczekuje Komisja Europejska przed "debatą orientacyjną" o Polsce. Bruksela chce znać szczegóły dotyczące zmian wokół Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych. Europoseł mówił w radiowej Jedynce, że do tego działania, Komisję inspirują politycy PO.

Kuźmiuk ma nadzieję, że po debacie "wyprostowane" zostaną opinie, że dotychczasowe działania rządu miałyby być zamachem na demokrację. Pytany co będzie jeśli Komisja Europejska nie zostanie jednak do tego przekonana, powiedział, że byłaby to forma nacisku na polski rząd z nadzieją, że odstąpi od reform, ale - jak mówił - nie sądzi, by to czymkolwiek Polsce groziło.

Według polityka, inne działania rządu uderzają w kapitał zagraniczny i każą zagranicznym firmom dzielić się wypracowanym w Polsce zyskiem. "W tej sytuacji rozhuśtanie nastrojów w Polsce jest, jak rozumiem, w interesie tych firm" - mówił Zbigniew Koźmiuk.

13 stycznia kolegium komisarzy UE będzie omawiać ostatnie zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Wiceszef Komisji Frans Timmermans, przed Nowym Rokiem wysłał do polskiego ministra spraw zagranicznych i ministra sprawiedliwości listy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Na razie nie podano, by otrzymał odpowiedź.

19 stycznia może odbyć się również debata w Parlamencie Europejskim poświęcona Polsce. Zbigniew Kuźmiuk uznał, że taka dyskusja przyda się, by przekazać europosłom rzetelną informację o wydarzeniach w naszym kraju. Przyznał, że za taką debatą opowiadały się frakcje; chadecka i socjalistów. Dodał, że wbrew wrażeniu robionemu przez część mediów w kraju, Polska nie jest w centrum zainteresowania unijnych polityków, których bardziej zajmuje między innymi kryzys migracyjny.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Uwaga na NEOFITÓW w PIS(2016-01-05 13:03) Odpowiedz 30

    Jak mawiał LENIN ... trzeba Im ufać, ale trzeba Ich tez kontrolować, zwłaszcza przechrzty polityczne, którzy z neofickiej nadgorliwość ... mogą przesadzać.

  • Pan Kuźmiuk nie jest ciemniakiem(2016-01-05 12:43) Odpowiedz 32

    i doskonale widzi rozkład demokracji w Polsce, zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego jest zdecydowanie zlamaniem Konstytucji.......................................... I ten "nie ulega wątpliwości" opowiada bzdury. Ale pieniądze podatników bierze i mu nie śmierdzą jak wielu uzdrowicielom. Polska jest czescią UE, nie tylko do brania.

  • Powoli sprawiedliwosc dochodzi do swiadomosci w RP(2016-01-05 11:13) Odpowiedz 23

    Protesty, protestami ale sadzic wedlug Miedzynarodowego Prawa Targowiczan . Vice KE Frans Timmermans, komisarz Günther Oettinger, psy wypuszczone przez Schetyne, Petru, Tuska ! ! ! http://telewizjarepublika.pl/swirski-uczy-oettingera-historii-byl-juz-czas-gdy-niemcy-aktywowali-mechanizmy-niemieckiej-praworzadnosci-w-polsce,28041.html Pod sad w Norymberdze, zdrajcow, zlodzieji, bandytow z pod Smolenska 10.04.2010r.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama