statystyki

Szef MSZ Luksemburga: Sytuacja w Polsce coraz bardziej przypomina działania podejmowane przez reżimy dyktatorskie

23.12.2015, 17:46; Aktualizacja: 23.12.2015, 17:59

Szef MSZ Luksemburga krytykuje Polskę za planowane zmiany w funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego, nie szczędzi też gorzkich słów rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Jean Asselborn stwierdził, że jeśli sytuacja w Polsce nadal będzie rozwijać się w tym kierunku, to organy Unii Europejskiej powinny zareagować.

Reklama


Reklama


Luksemburg obecnie sprawuje prezydencję Unii. Minister spraw zagranicznych tego kraju podkreślił, że sytuacja w Polsce coraz bardziej przypomina działania podejmowane przez reżimy dyktatorskie. Jean Asselborn odniósł się też wprost do działań Prawa i Sprawiedliwości dotyczących Trybunału Konstytucyjnego i nowelizacji ustawy o Trybunale, nad którą pracuje obecnie Sejm. "Jeśli najwyższy sąd de facto nie może działać jako organ nadzorczy, to również zwykłe sądy mogą stracić swoją niezależność" - podkreślił Jean Asselborn. Jak dodał, wkrótce w Polsce mogą zostać nałożone również ograniczenia wolności wyrażania opinii.

Jean Asselborn zaznaczył, że Unia Europejska jest odpowiedzialna za to, by przestrzegane były jej podstawowe wartości. Dlatego, według szefa luksemburskiego MSZ, Parlament Europejski, Rada Europejska, a jeśli to będzie potrzebne to również Komisja Europejska powinny zareagować na rozwój wypadków w naszym kraju.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Polak(2015-12-23 21:38) Odpowiedz 184

    Facet sie niepokoi bo Polska do tej pory utrzymywala Zachod,w tym Luksemburg,to wlasnie ich bogactwo bierze sie z okradania Polski

  • DZIADEK-62 LATA -STAZ 47 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2015-12-23 18:59) Odpowiedz 171

    GDZIE BYLES JAK OKRADANO EMERYTOW,GDZIE BYLES JAK MATKI WYRZUCALI Z BIEDY I ZABIERALI DO DOMOW DZIECKA.GDZIE BYLES JAK SOBIE ROZDAWALI CO ROKU SETKI MILIONOW NA NAGRODY.GDZIE BYLES JAJLUDZI TRAKTOWANO GORZEJ JAK PSY.PRACOWALEM W OCHRONIE ZA 2,90.GDZIE BYLES JAK TUSK NAKAZAL PRACA DO 67 ALE NIE DOTYCZY MUNDUROWYCH.JAKO TO JEST POLSKA SZLACHTA SIE OBRARZA ZA DRUGI SORT A KIM BYL DLA NICH ROBOTNIK SMIECIEM.PRZED WYBORAMNI ROZDAWALI SOBIE WYSOKIE GAZE.NARUD Z TEGO NIC NIE DOSTAWAL TYKO MAFJA.CZLOWIEKU GZDIE BYLES JAK LUDZIE ZARABIALI GROSZE.

  • EWA(2015-12-23 18:17) Odpowiedz 162

    A ja uważam, że Polska powinna zareagować na dyktat Niemiec i UE w sprawie nielegalnych imigrantów. Na pozbawianie państw suwerennych decyzji, kogo chcą u siebie gościć. Na dyktat sprawowany przez KE. Na język nienawiści stosowany przez unijnych bezczelnych urzędasów, grożących zmuszeniem Polski siłą do przyjmowania muzułmańskich najeźdźców. Jednak powinniśmy wystąpić z UE.

  • A gdzie ten koszerny pajac (2015-12-23 20:46) Odpowiedz 142

    był, jak przez 8 lat kradli złodzieje z parti Ryżego Matoła?

  • czytelnik(2015-12-24 07:27) Odpowiedz 121

    czytam Wasze komentarze i bardzo mnie cieszy, że wszystkie są w podobnym tonie, czyli ktoś kłamie, że jesteśmy podzieleni. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • koncerny z luksemburga kwicza(2015-12-24 00:16) Odpowiedz 122

    smieszne kraiki UE, trzesa sie ze strachu bo w Polsce rodzi sie prawdziwa demokracja :) im bardziej kwicza tym lepszy mam humor :) bo to znaczy, ze stajemy sie krajem wolnym, niepodleglym.... wreszcie obywatele zaczynaja miec wplyw na swoj los....

  • sa(2015-12-23 23:17) Odpowiedz 101

    UE niech pogoni najpierw lobbistów ok.10 tys (France prasa) tzw. nakręcaczy za grubą kasę , aby oligarchowie koncernów , finansiera -banków, dyrektywami UE w czymkolwiek nie narażona była na szwank. Stworzono pod nosem dla nich kanały przerzutowe(tyle lat trwało) omijające podatki państw(gdzie powstał dochód) przez Cypr,Luksemburg, Kajmany i inne raje podatkowe za 1-2 %podatku , zamiast w danym kraju np. w RP płacić podatki CIT 8 19%+19% dywid. Spółek kapitałowych. Rocznie z RP wypompowano ok.46 mld (a korzystały te firmy ze szpitali,dróg, policji,sądów, ochrony wojska, administracji UG/M,ZUS itp) i co na to ten Pan "szlachetny", gdzie była moc UE,czy wydano blokujące to zło dyrektywy ?????. Niech się nie ośmiesza!!

  • panie a gdzie pan był jak Tusk reżimowo...........(2015-12-24 08:48) Odpowiedz 92

    zniwelował prawa do zabezpieczeń społecznych jakim jest emerytura i wysłał ludzi po 40 latach pracy na śmietnik aby przeżyć????????W Polsce było głośno a Tusk reżimowo bez konsultacji czynników społecznych zaprowadził wraz TK nierówność płci i sprawiedliwości społecznej.

  • garfield(2015-12-23 20:28) Odpowiedz 93

    niech przestana oglądać DW bo tam tylko relacje z Polski za pośrednictwem tvn 24, a swoją droga to Polska jest niepodległa i nic im do tego co robimy u siebie

  • noo(2015-12-24 09:25) Odpowiedz 80

    Pomieszkaj luksembursi lewaku w takiej np. Rosji to zobaczysz co to jest dyktatura. A wg. kto to jest ten Asselborn zeby zaberac glos w sprawach suwerennego, demokratycznego kraju?

  • bolo(2015-12-24 09:33) Odpowiedz 17