– Myślałem, że już nie będziemy mieli tego serialu, bo audyt wykazał ewidentną nieuczciwość trzech posłów – ubolewał Andrzej Halicki (PO). Innego zdania był Mariusz Błaszczak (PiS), którego nie przekonały wyniki audytu i nadal uważa, że „trzeba sprawdzić podróże innych posłów”. – Nie ma powodu, żeby w tej sprawie robić polityczne jasełka – podkreślił z kolei Eugeniusz Grzeszczak (PSL). W ocenie Zbigniewa Ziobry (SP), media przedstawiają sprawę poselskich podróży jednostronnie.

Sprawę skomentował także Zbigniew Ziobro. Stwierdził, że media zachowują się jednostronnie i ich celem jest zaszkodzenie PiSowi. Przyznał jednak, że zachowanie posłów było karygodne i zasługuje na potępienie.

– Jeżeli aferą jest to, że kilku posłów nadużyło publicznego grosza – co potępiam, jeśli tak się rzeczy miały – to dlaczego media nie mówią np. o decyzji premier Ewy Kopacz która (w tym samym czasie red.) na szczycie w Brukseli wyraża zgodę na zaostrzenie pakietu klimatycznego i naraża nas wszystkich na miliardowe obciążenia? – powiedział Ziobro.

Źródło: TVP Info