statystyki

Rosyjska kosmonautyka trafiona sankcjami

30.09.2014, 09:57; Aktualizacja: 30.09.2014, 10:36

Rosyjscy eksperci z Roskosmosu nie zostali wpuszczeni do Kanady. Jak informuje agencja Interfax - delegacja Rosyjskiej Agencji Kosmonautyki nie dostała kanadyjskich wiz. Specjaliści wybierali się na Międzynarodowy Kongres Astronautyczny.

Reklama


Reklama


Kanadyjskich wiz nie dostali między innymi przedstawiciele instytutów badawczych i kierownictwa Roskosmosu. Jak zauważa agencja Interfax, z 10 osobowej delegacji Agencji Kosmonautyki, wizy otrzymali tylko dwaj tłumacze. 

W opinii rosyjskich urzędników decyzja służb konsularnych Kanady ma związek z sankcjami nałożonymi na Rosję. O sytuacji zostało poinformowane Ministerstwo Spraw Zagranicznych, którego przedstawiciele zapowiedzieli, że „nie zostawią tak tej sprawy”. 

W lipcu Wielka Brytania nie wydała wiz części rosyjskiej delegacji, która miała brać udział w międzynarodowej wystawie lotniczej. Rosyjskie media przypominają też, że Kanada należy do państw, które pierwsze wprowadziły sankcje wobec Moskwy, w związku z aneksją Krymu i kryzysem ukraińskim.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Polak(2014-09-30 11:30) Odpowiedz 00

    Prawidłowo, niech kacapy wiedzą gdzie ich miejsce.

  • jan(2014-09-30 14:28) Odpowiedz 00

    Konferencja bez Rosjan, ale tylko tych reprezentujących Roskosmos. Reprezentanci z innych rosyjskich firm i instytucji związanych z badaniami kosmosu wizy dostali i jest to kilkadziesiąt osób. Oczywiście pominięcie drugiej najważniejszej agencji kosmicznej świata to zwykła głupota organizatorów. Ciekawe jak będzie wyglądać dyskusja na temat np. Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, obsługiwanej głównie przez Rosjan.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama