statystyki

Grupiński: Przeszukanie u Burego bez związku z dzisiejszym głosowaniem ws. Sienkiewicza

11.07.2014, 08:28; Aktualizacja: 11.07.2014, 08:34
Jan Bury

Jan Buryźródło: newspix.pl

Szef klubu PO nie ma wątpliwości, że koalicja wygra dzisiejsze starcie z opozycją. W Sejmie odbędą się, związane z aferą taśmową głosowania nad wotum nieufności wobec szefa MSW i całego rządu.

Reklama


Reklama


Rafał Grupiński mówił w radiowej Jedynce, że Prawo i Sprawiedliwość nawet nie próbowało zapewnić sobie poparcia reszty przeciwników koalicji dla swoich wniosków. Według Grupińskiego na razie PiS w ogóle nie uwierzył, że może być skuteczny.

Polityk wyraził też nadzieję, że koalicyjny PSL - mimo ostatnich zawirowań - zachowa się prawidłowo w głosowaniu dotyczącym ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

Przekonywał, że wczorajsze działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które przeszukało między innymi biuro poselskie szefa klubu PSL Jana Burego, nie mają nic wspólnego z wątpliwościami koalicjanta co do szefa MSW. Według Grupińskiego żadna z interpretacji dotyczących politycznych motywów działania CBA nie ma podstaw.

Wczoraj CBA na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przeszukało biuro poselskie Jana Burego. Zbigniew Jaskólski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, powiedział radiowej Trójce, że chodzi o śledztwo prowadzone w sprawie udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama