statystyki

Biden w Kijowie: Pomoc dla ukraińskiej gospodarki pod warunkiem walki z korupcją

22.04.2014, 10:05; Aktualizacja: 22.04.2014, 12:35
Joe Biden

Joe Bidenźródło: Bloomberg

Wiceprezydent USA Joe Biden obiecuje pomoc dla ukraińskiej gospodarki. Przestrzega jednak, że Kijów musi jednocześnie zwalczyć - jak powiedział - raka korupcji.

Reklama


Reklama


Przebywający z wizytą w ukraińskiej stolicy Joe Biden powiedział na spotkaniu z ukraińskimi parlamentarzystami, że Stany Zjednoczone będą wspierać przeprowadzenie zaplanowanych na 25 maja wyborów prezydenckich. "To będzie najważniejsze głosowanie w historii kraju" - podkreślił wiceprezydent.

Stany Zjednoczone wspierają także decentralizację władzy. Zdaniem Joe Bidena, pomoże to uspokoić sytuację w kraju. Waszyngton jest także gotów pomóc Ukrainie w zmniejszeniu uzależnienia od rosyjskich surowców.

Tymczasem ukraińscy politycy zwrócili się do Joe Bidena o ostrzejszą reakcję na działania Rosji, które zagrażają jedności terytorialnej Ukrainy. Według lidera UDARu Witalija Kliczki, Waszyngton i Bruksela powinny wprowadzić kolejne sankcje w stosunku do Moskwy. Zaapelował też do Stanów Zjednoczonych o pomoc wojskową dla ukraińskiej armii.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • III wojna trwa(2014-04-22 10:42) Odpowiedz 00

    10 lat w du...
    winna po 50% mumia+Ukraina
    gdyby Ukraina byłaby w unii to
    Merkel nie grała na dwa fronty...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama