statystyki

Watykan uzna wkrótce objawienia w Medjugorie?

19.01.2014, 09:00; Aktualizacja: 19.01.2014, 09:04

Czy Watykan uzna objawienia w Medjugorie? Za krok ku temu obserwatorzy uważają zakończenie prac przez specjalną komisję, ustanowioną przez Benedykta XVI. Wprawdzie Jan Paweł II nie odwiedził sanktuarium znajdującego się na terenie Hercegowiny, ale był do niego nastawiony bardzo pozytywnie.

Reklama


Reklama


Komisja została powołana w marcu 2010 roku, najwyraźniej pod wpływem arcybiskupa Wiednia, kardynała Christopha Schoenborna, który odwiedził Medjugorie kilka miesięcy wcześniej. Po powrocie, mając na myśli liczne nawrócenia, do jakich tam doszło, powiedział: znane mi są owoce, chciałem zobaczyć drzewo.

Pod wpływem tych słów swego byłego ucznia, papież Ratzinger powołał specjalną komisję. Miała ona ocenić charakter objawień maryjnych, trwających nieprzerwanie od 1981 roku i z tego m. in. powodu nie uznawanych dotąd przez Kościół. Jan Paweł II już w 1992 roku wyznał, że “codziennie pielgrzymował tam w modlitwie i łączył się z wszystkimi, którzy się tam modlą”.

Z raportem komisji zapozna się Kongregacja Nauki Wiary. Ostateczna decyzja należeć będzie do papieża Franciszka.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • zkropidłakapie(2014-01-19 19:19) Odpowiedz 00

    Co trochę - nowy " cud" ! Za chwile okaże się , że "natłukł" papcio Janek więcej cudów , niż Wincenty Pstrowski węgla nafedrował na 1-o Majowe zobowiązanie . Tyle , ze węgiel przydał się do pieców , a papcia Jankowe cudy - psu na budę ! No i jakoś Ali Agcy i pedofilstwa sutannowego nie przewidział i cudownie nie wyeliminował . No to gdzie " ta prawda" ?
    A swoją drogą - taka eskalacja ciemnoty i zacofania , a zarazem pazerności przez watykańskich oszołomów w XXI wieku - to albo ich skrajna głupota , albo perfidna bezczelność! Albo jedno i drugie w pogoni za kasą !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama