statystyki

Świadek: Schumacher nie jechał szybko przed wypadkiem

05.01.2014, 00:28; Aktualizacja: 05.01.2014, 09:31
Miejsce wypadku Michaela Schumachers

Miejsce wypadku Michaela Schumacherźródło: newspix.pl

Michael Schumacher przed wypadkiem nie jechał szybko, ale rzeczywiście był poza wyznaczoną trasą. Tak utrzymuje 35-letni niemiecki turysta, który w momencie zdarzenia we francuskich Alpach filmował smartfonem swoją przyjaciółkę i przypadkowo uchwycił też na nagraniu Schumachera.

Reklama


Reklama


Według świadka, który skontaktował się z niemieckim magazynem "Der Spiegel" i przekazał mu te informacje, siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 jechał nie szybciej niż 20 kilometrów na godzinę, w sposób "rekreacyjny". W tle nagrania widać, jak Schumacher zjeżdża między dwoma wyznaczonymi trasami i przewraca się. 

Der Spiegel twierdzi, że mężczyzna ma zamiar przekazać nagranie francuskim śledczym. 

Do wypadku Michaela Schumachera doszło przed tygodniem we francuskim Meribel, gdzie jeździł na nartach z 14-letnim synem i przyjaciółmi. Upadając uderzył głową w wystający fragment skały z taką siłą, że jego kask rozpadł się na części. Przeszedł już dwie operacje w szpitalu w Grenoble, nadal jest w stanie krytycznym, ale stabilnym. Lekarze utrzymują go w stanie śpiączki farmakologicznej i w hipotermii, by odciążyć mózg.

Francuska żandarmeria próbuje ustalić okoliczności wypadku. Bada m.in. zapis z kamery, którą Schumacher miał zamontowaną na kasku, przesłuchano też jego syna

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama