statystyki

Tajemnicze spotkanie przed "aferą trotylową": Graś, Seremet, Hajdarowicz i Wróblewski

08.11.2012, 09:26; Aktualizacja: 08.11.2012, 10:00
Mariusz Kamiński

Mariusz Kamińskiźródło: newspix.pl

Przed publikacją Rzeczpospolitej o śladach trotylu odnalezionych we wraku tupolewa, doszło do spotkania nie tylko Andrzeja Seremeta z redaktorem naczelnym Tomaszem Wróblewskim, ale także właściciela gazety z rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem - powiedział na antenie RMF FM poseł PiS Mariusz Kamiński.

Reklama


Reklama


Według Kamińskiego wiedza na temat tego spotkania jest "powszechna". PiS złożył interpelację w tej sprawie, domagając się wyjaśnień. Jak stwierdził Kamiński: "Opinia publiczna ma obowiązek dowiedzieć się o jego przebiegu. (...)To świadczy o tym, że wbrew temu, co teraz sugeruje, wiedział, jakie treści ukażą się następnego dnia w "Rzeczpospolitej. I w wyniku spotkania z Pawłem Grasiem nie zablokował tej publikacji". Kamiński stwierdził także, że ma nadzieję, że Tomasz Wróblewski przerwie milczenie w tej sprawie.

Kamiński zwrócił uwagę także na to, że po powrocie polskich ekspertów ze Smoleńska, prokurator generalny Andrzej Seremet spotkał się specjalnie z premierem rządu, żeby przedstawić mu ustalenia w tej sprawie. -  To jest sytuacja oczywiście nadzwyczajna. Ja zakładam jednak, że niezależny prokurator nie spotyka się na co dzień z premierem, żeby omawiać z nim śledztwo. Ale wydarzyło się coś tak istotnego, że uznał, że musi spotkać się z premierem - powiedział Mariusz Kamiński. 

- Mileliśmy prawo uważać, że doszło do przełomu - powiedział poseł.

Reklama


Źródło:Media

Reklama

  • kontra(2012-11-08 10:53) Odpowiedz 00

    do dziadek 42-nie jestem z PiS-ale to, że min.sprawiedliwości informował Premiera było normalne- dzisiaj kiedy prokuratura konsultuje się z tuskiem -to jest nie normalne!!! nawet niezgodne z prawem. I dobrze o tym wiesz. A jak jesteś bezstronny dobrze wiesz, że za Ziobry trzęsły się dupy aferzystą-dzisiaj ich działania zamiatane sa pod dywan -a gangsterzy wychodza na wolność

  • 01021939(2012-11-08 15:36) Odpowiedz 00

    Proszę podać mi chociaż jeden przykład gdzie PIS interweniował w sprawie tak ważnej dla społeczeństwa informacji by wydawca ją zdementował,kiedy i w jakim przypadku za informację prawie pewną zwalnia się autora artykułu,przecież ktoś zatwierdza do druku?W tym kraju grasuje samobój a teraz cenzor i gdzie tu jest demokracja?Gdzie wolność wypowiedzi?

  • PanKracy(2012-11-08 12:38) Odpowiedz 00

    Zbyszku, nie emocjonuj się. Argumenty w stylu "kto ci płaci" albo "jakie masz obywatelstwo" są już naprawdę nudne. Wystarczy mieć choć trochę otwarty umysł, aby przyjąć wszystkie zaistniałe do tej pory fakty, ale nie drzeć się na wszystkie strony "mordują!". Mnie też nie w smak, że ruscy trzymają wrak, czarne skrzynki, próbki etc, ale wrzaskiem niczego tu się nie wskóra. Co z resztą widać. Ani ja, ani Ty nie jesteśmy w stanie wpłynąć w jakikolwiek sposób na ruskich, a ponadto, wciąż trwa śledztwo polskiej prokuratury, więc ja wolę poczekać co powie ostatecznie prokuratura, a dopiero później snuć różne teorie. Ale tak, przecież prokuratura wcale nie jest niezależna, Polska to tak naprawdę już nie jest suwerenna, rząd mamy bardziej rosyjski niż polski i najlepiej to siąść i płakać, albo drzeć się w internecie, że to zbrodnia. Troszkę litości dla Polaków, którzy mają wciąż cierpliwość, aby czekać i dać pracować tym, którzy są do tego powołani. Jeśli okaże się, że to zbrodnia, wtedy, wierz mi, większość będzie drzeć się razem z Tobą. Ja również.

  • lau(2012-11-08 11:20) Odpowiedz 00

    te w/w wpisy są autorstwa płatnych pożytecznych idiotów

  • widz(2012-11-08 12:14) Odpowiedz 00

    Do POwskiego medatora. Czy ty drań tylko puszczarz kometarze przecw Kaczyńskiemu , rudy jest PO dochronką???

  • Stary Lis(2012-11-08 12:44) Odpowiedz 00

    Do "Zbyszek"
    Śledztwo katastrofy polskiego samolotu prowadzi Prokuratura Federacji Rosyjskiej i to ona jest gospodarzem.Wszelkie czynności prawne muszą być z nią uzgodnione i to ona wyraża zgodę,w ramach pomocy prawnej naszej Prokuraturze,na pobranie próbek i na ich przekazanie do Polski.Nasi Prokuratorzy natomiast zabezpieczają próbki,pieczętują w odpowiednich pojemnikach tak aby móc sprawdzić w Polsce że to co pobrali,jest tym co otrzymali.Abyś zrozumiał,poczytaj co działo się ze zwłokami w trumnach,które wraz z samochodami,zostały skradzione przez polskich złodziejaszków i odnalezione w Polsce.Niemcy spokojnie czekali aż zostaną wykonane wszystkie procedury przewidziane prawem.Tak to jest że wszystko co zdarzy się na terytorium danego kraju,podlega przepisom tego kraju.Nic na to nie można poradzić.Jest jedna rada - zdrowy rozsądek.Jak się nie da lądować to się nie ląduje.Gdyby tak było nie musielibyśmy się nawzajem "okładać"

  • Nichuchu(2012-11-08 11:20) Odpowiedz 00

    Do "Marek"
    JerKacz nie był wtedy premierem, lecz sterował z tylnej kanapy, premierem był Marcinkiewicz. To a'propos "sprytnego naciągania faktów.

  • PIS i PO na smietnik HISTORII.Czas już !(2012-11-08 12:27) Odpowiedz 00

    POLSKO, ... czymżeś Ty ... i komu ... zawiniła,
    że po ... upadku PRL-u podrzucono Ci do decydowania o Tobie
    debili ... PISowskich i ... POowskich ... ???

  • wojtek(2012-11-08 12:26) Odpowiedz 00

    ojej, ojej co za szok,
    doszło do spotkania,
    jakie to straszne, okropne.
    Spisek i zdrada jak nic,
    brakuje tylko helu i bomby barycznej,
    o trotylu nie wspomnę.

    Czym jeszcze takim strasznym GP nas uraczy?

  • krol(2012-11-08 15:05) Odpowiedz 00

    Macie Polacy swoją wolność, "państwo prawa" i "sprawiedliwość społeczną"
    Na co liczyliście idąc na wybory ?

  • rencisra(2012-11-08 10:42) Odpowiedz 00

    Znowu awantury na poziomie szkoly podstawowej,tych wszystkich politykow jak: PO,PSL ,SLD,PIS ,SP P-PALIKOTA,Polacy powinni pogonic,przeciesz to widac ze to banda zlodzei, szubrawcow, karjerowiczow i nieukow,oni chca rozkrasc Polske i doprowadzic do kolejnego rozbioru przy wydajnej pomocy Uni Europejskiej.

  • !(2012-11-08 12:32) Odpowiedz 00

    nawet już poseł PiS Mariusz Kamiński włączył się w ratowanie wizerunku Kaczyńskiego, i jak to on próbuje udowodnić ze ziemia jest plaska !!!

  • ciekawski(2012-11-08 10:45) Odpowiedz 00

    Czy za czasów PiS-u redaktorzy gazet musieli jeżdzić do ówczesnego Premiera czy prezesa przed publikacją materiałów nieprzychylnych rządowi?

  • dziadek42(2012-11-08 10:31) Odpowiedz 00

    DO kontra . pisząc że prokuratura była podporządkowana Rządowi otwierdzasz jednak tezę " obserwatora " Ziobro jeździł z aktami i prokuratorami do Prezesa nie do Rzadu . To prezes poprzez Ziobrę jako ministra ustalal wyroki " niezależnej prokuratury " . Dlaczego więc dzis PiS podnośi krzyk ze Sądy i Prokuratura sa manipulowane i zależne od Tuska . Nie dziwi cię że wszyscy majacy inne zdanie niż PiS w/g was są kretynami itp ?

  • eleszek(2012-11-08 14:41) Odpowiedz 00

    Nie ma to jak bezpartyjny poseł pełniący funkcje państwowe. Może człowieka swoja ideologią zdeprawować.

  • Zbyszek(2012-11-08 10:44) Odpowiedz 00

    do antyxionc- każdemu POpaprańcowi trzęsą się portki przed prawdą, która już ujrzała swoje światełko -boicie sie i słusznie - a ty odpowiedz dlaczego pobrane próbki przez polskich specjalistów są w Moskwie- pytam cię kiedy trafią do Polski ? albo odpowiesz, albo zamilcz!@!!!

  • Jaś maślany rogalik(2012-11-08 14:42) Odpowiedz 00

    towarzysze organizowali przed 1990 r tzw. zamknięte zebrania organizacji POP na których dzielili łupy dorobku wszystkich, oni -towarzysze stanowili aż 2% narodu (dla młodych lemingów podaję że chodzi o podstawowe organizacje partyjne pzpr)-teraz dzieci tamtych POtomkowie tyle, że zrobili POPP(POtworne Piramidy Pieniężne) i dalej rozrabiają krwawo

  • proton(2012-11-08 11:25) Odpowiedz 00

    Do piruna czy wam POsrańcy już coś padło na łeb , ciągle PiS to PiS tamto. Komuniści cały czas ujadają na prawdę na sprawiedliwość , nie rozliczją nikogo tylko PiS choć oni jako uczciwi widząc ,że z korupcją nie dają sobie rady podali rzad do dymisji.Premier Kaczyński myślał ,że naród coś w końcu zrozumiał i będzie go popiral w dążeniu do obalenia Komuny, bo ona cały czas jest i ma się dobrze.Komuniści [przejęli właszę opanowali sądy, prokurature, policje,prase radio i telewizje i wszystkie wysokie urzędy.Her Tusk przyjął zasadę kto nie znami - won. Widzoczne jest to na każdym kroku kto się wychyli-anił śmierci już jest przy nim.Boicie się Rosji a swoi was wykończą, tak już było, czyż nie??kto zna trochę historii swego kraju ten wie.

  • antyxionc(2012-11-08 11:26) Odpowiedz 00

    Da "Zbyszek" Jaką prawdą?.Czy taką, że to Smok Wawelski,(z pochodzenia żyd na usługach Putina) dokonał "zamachu" w Smoleńsku przegryzając skrzydło Tupolewa by zabić "Najwięrekszego Bufona i Nieudacznika"?.Ależ ja wierzę że to prawda, a ślady nitrogliceryny i trotylu na wraku potwierdzają tą teorię.Smoki żeby ziąć ogniem muszą jeść trotyl i popijać go nitrogliceryną .

  • Normaliusz(2012-11-08 16:08) Odpowiedz 00

    Naprawdę przykre jest to, jak dużo mamy jeszcze w kraju lemingów. Tu nawet dobry psychiatra nie pomoże