Ziobro o wyłudzeniach VAT: Mechanizm "szarej wyspy" za rządów PO-PSL powinien zostać pokazany

10.08.2017, 13:29; Aktualizacja: 10.08.2017, 14:36
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i zastępca Prokuratora Generalnego Bogdan Święczkowski podczas konferencji prasowej.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i zastępca Prokuratora Generalnego Bogdan Święczkowski podczas konferencji prasowej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Deklaruję pełne poparcie dla komisji śledczej w sprawie wyłudzeń VAT - oświadczył w czwartek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (16)

  • obywatel(2017-08-11 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy pan Ziobro rozgryzie sprawę Magdaleny Żuk, przecież to wszystkim obieca i co i nic?!

    Odpowiedz
  • ...(2017-08-11 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    ...

    Odpowiedz
  • Mirek(2017-08-10 20:01) Zgłoś naruszenie 44

    A za rządów PiS nie było tego typu przestępczości?????

    Odpowiedz
  • krzysztofjaw(2017-08-10 19:18) Zgłoś naruszenie 61

    Co oni wyrabiali przez osiem lat! Te dane, po rządach Platformy, porażają - w Europie nie było takiego przypadku. ..Luka podatkowa w 2015 roku była wielokrotnie większa niż w 2007 roku; wzrosła z 7,1 mld zł w 2007 r., do 50,4 mld zł w 2015 r. - poinformował dzisiaj Tomasz Strąk z Ministerstwa Finansów. Dodał, że w Unii Europejskiej nie ma takiego kraju, w którym luka ta wzrosła w tym okresie tak "imponująco". Podał, że skumulowany poziom luki w latach 2008-2015 wyniósł 262 mld zł.

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2017-08-10 17:23) Zgłoś naruszenie 113

    Wszystkim oszustom Vat POwyżej 5 milionów - Panie Ziobro - mam prośbę - dowal im tak po 25lat tak dla przykładu że nie powinno się Polski okradać.

    Odpowiedz
  • windykator(2017-08-10 17:20) Zgłoś naruszenie 91

    Ale gdyby policja się nie pokapowała i wyłudzenie VAT rzeczywiście doszłoby do skutku, to nasz PKB wzrósłby o ponad 2 miliardy złotych. Być może gdyby odjąć te wszystkie lewe transakcje na VAT to okazałoby się, że mamy PKB na poziomie Gabonu.

    Odpowiedz
  • analityk(2017-08-10 17:11) Zgłoś naruszenie 45

    Wg Krzysztofa Pieczyńskiego-aktora ciemny i zdegenerowany kler otrzymał w ubiegłym roku 14,5 mld, zatem tym trzeba by było się zająć. Warto przytoczyć sentencję klasyka: po pierwsze, gospodarka, po drugie; gospodarka i po trzecie; gospodarka-głup....e.

    Odpowiedz
  • helmut(2017-08-10 17:03) Zgłoś naruszenie 80

    PWC ocenił lukę 2008-2015 na 268 Mld zł.. Czy ci co kradli te pieniądze z VAT to czy wydawali je na zaplecze medialne i polityczne ("żeby było tak jak było")?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Iga(2017-08-10 16:30) Zgłoś naruszenie 66

    Narod polski niemal każdego dnia poddawany jest jak na dyskotece zulikow psychicznej atmosferze poprzedzony narkotyzowaniu roznymi aferami nie biorac pod uwage ze po stronie prawicy nie ma aniolow tylko misiewiczow jest gdzie nie spojrzeć.ale grunt to podgrzewanie. Zwłaszcza przed miesięcznicami a durny element ppoddaje się praniu mozgow Oj narodzie dajesz deptac swoją GODNOSC

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz