statystyki

Ekspresowy awans szefa agencji. Od kapitana do podpułkownika w 1,5 roku

autor: Maciej Miłosz17.07.2017, 07:55; Aktualizacja: 17.07.2017, 11:19
Szybkie awanse co jakiś czas w służbach się zdarzają.

Szybkie awanse co jakiś czas w służbach się zdarzają.źródło: ShutterStock

Do służby w AW półtora roku temu przyszedł jako kapitan. Dziś jest już podpułkownikiem. To kolejny przykład nadzwyczajnych karier w służbach specjalnych.

Piotr Krawczyk szefem Agencji Wywiadu został w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej, od września 2016 r., był p.o. szefem AW po nagłej i niespodziewanej dymisji płk. Grzegorza Małeckiego, który swoją funkcję sprawował niecały rok. Krawczyk pojawił się w cywilnym wywiadzie w grudniu 2015 r. w roli zastępcy Małeckiego.

Jak można się dowiedzieć z oficjalnego komunikatu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, szef agencji „jest doświadczonym dyplomatą, analitykiem oraz specjalistą ds. bezpieczeństwa. Brał udział w misjach dyplomatycznych w Afganistanie, był chargé d’affaires Ambasady RP w Ankarze, tłumaczem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku oraz doradcą politycznym dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. W 2004 r. został ranny podczas ostrzału bazy w Babilonie, nie skorzystał z możliwości ewakuacji do kraju i pozostał na misji”.

Przeskakiwanie prawa


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Ludwik(2017-07-17 23:31) Zgłoś naruszenie 01

    Autor chyba nie ma pojęcia o tempie awansów. Skoro był kapitanem, to awansował na majora, a potem na podpułkownika. Dwa stopnie w półtora roku. Co w tym niezwykłego?! Przy nominacji na szefa ważnych instycji to przecież standard. Czy autor sprawdził cokolwiek na temat przed napisaniem tego tekstu?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie