"Dodatkowe dochody" dla samorządów. Rząd: Więcej i prędzej. Włodarze: Nieprawda

pieniądze
<p>Rząd jednak obstaje przy swoim i podkreśla, że samorządy będą miały dużą swobodę w decydowaniu, na co wydadzą przyznane pieniądze.</p>Shutterstock
18 października 2022

Gminy – 4,8 mld zł, powiaty – 1,3 mld zł, a województwa – 269 mln zł. Tyle, według MF, władze lokalne zyskają na zmianach systemu rozliczeń. Włodarze mówią, że to manipulacja

DGP dotarł do zestawienia przygotowanego w Ministerstwie Finansów, w którym urzędnicy próbują wykazać, że samorządy zyskają na operacji przekazania „dodatkowych dochodów” z tytułu udziału w PIT i jednoczesnym skasowaniu przyszłorocznej subwencji rozwojowej, mającej mitygować skutki reform podatkowych z Polskiego Ładu.

Pozostało 96% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png